تدارک برنامه های مختلف محرمی در کتابخانه های خراسان جنوبی

حاجی گفت: از ابتدای ماه محرم اجرای برنامه های مختلفی ویژه این ماه و متناسب با فرهنگ عاشورای حسینی از جمله نشست‌های مقتل خوانی، تفسیر زیارت عاشورا و غیره در دستور کار کتابخانه های استان قرار گرفته است.

محمود حاجی-مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی- در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی اظهار داشت: همزمان با آغاز ماه محرم اجرای برنامه های مختلفی ویژه این ماه و متناسب با فرهنگ عاشورای حسینی در دستور کار کتابخانه های استان قرار گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: از جمله این برنامه ها می توان به فضا سازی در سیاه‌پوش نمودن و نصب پرچم، کتیبه و... در تمامی فضاهای کتابخانه های استان اشاره کرد.

حاجی با بیان اینکه پویش نذر کتاب طی ماه محرم اجرا می شود، گفت: برگزاری مجالس عزاداری و قرائت و تفسیر زیارت عاشورا ویژه همکاران در دهه اول محرم در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی ادامه داد: تولید محتوای مجازی کتاب محور جهت معرفی آیین‌ها و مناسک و عزاداری بومی استان و بازنشر آن در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت محافل و اعضای فعال کتابخانه‌ها از دیگر برنامه ها است.

وی با اشاره به اینکه نشست‌های مقتل خوانی با هماهنگی وعاظ برتر بومی در شهرستان‌ها در حال اجرا است، افزود: برگزاری نشست‌ها و محافل قرآنی با موضوع آیات خوانده شده توسط سر مبارک امام حسین علیه‌السلام شامل آیات ۲۲۷ سوره شوری ، ۹ و ۱۳ و ۳۹ سوره کهف، ۷۰ و ۷۱ سوره غافر و ۱۳۷ سوره بقره نیز در دستور کار کتابخانه های استان قرار گرفته است.

حاجی در پایان عنوان کرد: از جمله دیگر برنامه های این دهه می توان به برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، برگزاری نشست های کتابخوان و معرفی کتاب و نمایشگاه های کتاب در موضوع‌های ترویج فرهنگ و سیره عاشورایی، ارزش‌هایی چون آزادگی، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، کسب روزی حلال، وفاداری، شـهادت و غیره اشاره کرد.

کد خبر 1772338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha