نقش دشمن در ترویج فرهنگ غربی و کشف حجاب برای زنان تبیین شود

طالبی بر لزوم تبیین نقش دشمن در ترویج فرهنگ غربی و کشف حجاب برای زنان مسلمان در محافل مختلف تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان خراسان جنوبی، سید محمدرضا طالبی امروز چهارشنبه (۲۰ تیر) در ستاد عفاف و حجاب استان  با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: امام حسین(ع) هدف از قیام خود را دو موضوع مهم احیای جدشان رسول الله و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمودند.

وی ادامه داد: دهه امر به معروف و نهی از منکر از ۱۷ تیر ماه و همزمان با آغاز ماه محرم شروع شده و تا عاشورای حسینی ادامه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ۲۱ تیر ماه سالروز قیام خونین مردم ایران علیه کشف حجاب در واقعه مسجد گوهرشاد، افزود: به همین دلیل شورای فرهنگ عمومی کشور ۲۱ تیرماه را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.

طالبی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای تغییر در انقلاب و نظام اسلامی، تصریح کرد: در دهه اول انقلاب به سمت جنگ سخت و نیمه‌سخت رفتند اما شکست خوردند و در دهه دوم انقلاب به سمت برنامه‌ریزی جنگ فرهنگی رفتند و یکی از مولفه‌های مهم آنان زودن حجاب از زن مسلمان بود و از راه‌های مختلف برنامه‌ خود را اعمال کردند

وی با بیان اینکه دشمنان در دهه سوم انقلاب تهاجم فرهنگی خود را گسترش دادند و در دهه چهارم انقلاب جنگ ترکیبی را در دستور کار قرار دادند، گفت: دشمنان در این حوزه به نتایجی رسیدند که اکنون متاسفانه در سطح جامعه شاهد آن هستیم.

معاون استاندار بر تبیین نقش دشمن در ترویج فرهنگ غربی و کشف حجاب برای زنان مسلمان در محافل مختلف تأکید کرد و یادآور شد: رهبری معظم انقلاب فرمودند: «بسیاری از کسانی که کشف حجاب می‌کنند از پشت پرده تحریک به این کار یعنی دستگاه‌های جاسوسی دشمن، مطلع نیستند، و اگر بدانند پشت کشف حجاب و مبارزه با حجاب چه کسانی و دستگاه‌هایی هستند، این کار را نمی‌کنند».

طالبی بیان کرد: همچنان اقدامات فرهنگی باید در دستور کار حوزه‌های فرهنگی باشد و همه برای دفاع همه جانبه در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن مسئولیت دارند.

وی با اشاره به اینکه موضوع حجاب و رعایت آن یک مسئله اعتقادی و شرعی است، ادامه داد: طرح نور فراجا هم بخش عمده آن اقدامات فرهنگی است و اگر برخورد سلبی صورت می‌گیرد با افرادی است که اصرار بر قانون‌شکنی در این زمینه دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در موضوع کشف حجاب بسیاری از مردم متدین ما معترض بودند و مرتب مراجعه و مطالبه داشتند تا این وضعیت ساماندهی و قانون اجرایی شود.

وی با انتقاد از حضور زنان بی‌حجاب و بدپوشش با وضعیت نامناسب در حاشیه دسته‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، افزود: انتظار می‌رود ستاد امر به معروف و نهی از منکر در روز تاسوعا و عاشورا بحث ارشادی و تذکری را در دستور کار قرار دهند و  فراجا هم طبق ضوابط و قوانین به مسئولیت خود به طور ویژه‌تری عمل کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

کد خبر 1772264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha