برنامه‌های هفته احیای امر به معروف در خراسان رضوی

برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر درخراسان رضوی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، مهدی رضایی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی گفت: هفته احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر هم‌زمان با ماه محرم‌الحرام از یکشنبه ۱۷ تیر آغاز شد و امسال این هفته به شعار محوری «امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، نهضت حسینی؛ گفتمان زینبی» مزین شده است.

وی افزود: هفته اول محرم به منظور یادآوری اصلی‌ترین هدف جهاد الهی امام حسین (ع) و یارانش با عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است.

او گفت:در راستای ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و آشنایی بیشتر افکار عمومی با رویکردها و سیاست‌های کلی ستاد امر به معروف در این ایام، شعار محوری امسال در کشور «امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، نهضت حسینی؛ گفتمان زینبی» اعلام شده است.

وی افزود: امسال برنامه‌های این ایام با روزشمار پوشش اسلامی، خانواده پایدار _جوانی جمعیت، جامعه پویا_نظارت همگانی، جامعه متعالی_صیانت از حقوق عامه، فسادستیزی_آموزش عمومی، توانمندسازی اجتماعی_مردم‌محوری، تشکل‌سازی و قانون‌گرایی، حمایت از شهروند مسئول، اجرا می‌شود.

رضایی سیاست کلی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را آموزش فعالان این عرصه در راستای ترویج صحیح فریضتین در لایه‌های مختلف جامعه دانست و گفت: بهره‌برداری از ظرفیت‌های تبلیغی و ترویجی ایام محرم برای تکریم فریضه واجب امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، تقویت ارتباط با افکار عمومی و رسانه‌ها برای نشر و تبیین فریضتین در سطح جامعه از مهم‌ترین اهدافی است که این ستاد در اجرای برنامه‌های ابلاغی مورد توجه قرار می‌دهد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در این هفته، افزود: خراسان رضوی در راه احیای فریضتین ۸ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که در این ایام آیین بزرگداشتی با حضور خانواده شهدا برگزار می‌شود.

پایان پیام/

کد خبر 1771765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha