مدیرستاد کانون های مساجد البرز خبر داد

برپایی آیین عزاداری محرم حسینی با رویکرد بصیرت افزایی در مساجد البرز

بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مسجد البرز متولی برپایی آیین عزاداری حسینی هستند
برپایی آیین عزاداری محرم حسینی با رویکرد بصیرت افزایی در مساجد البرز

حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت ماه محرم و ضرورت برپایی ویژه برنامه های معرفتی و بصیرت افزایی گفت: آیین عزاداری ماه محرم حسینی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با هدف بصیرت افزایی و تبیین معارف حسینی برپا می شود.

حجت الاسلام کاظم شکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص ماه محرم حسینی گفت: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز محرم سال جاری با سیاه پوش ساختن مساجد و حسینیه ها به استقبال ماه عزای سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می روند.

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با اشاره به اهمیت ماه محرم و ضرورت برپایی ویژه برنامه های معرفتی و بصیرت افزایی گفت: آیین عزاداری ماه محرم حسینی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با هدف بصیرت افزایی و تبیین معارف حسینی برپا می شود.

وی با بیان اهمیت طرح شنبه های کتاب و معرفی کتاب با محوریت ایام محرم اظهار کرد: کتاب آذرخشی از آسمان کربلا، نوشته آیت الله مصباح یزدی از جمله کتاب های محوری و تبیینی برای ماه محرم است که در قالب طرح شنبه های با کتاب ارائه می شود.

وی برپایی نشست های تبیینی با حضور ائمه مساجد و مبلغان دینی اظهار کرد: برپایی نشست های تبیینی از جمله رویکردهای معرفتی و بصیرتی برای رشد باورهای دینی و ایمانی عاشورایی در میان نوجوانان و جوانان است که برای این مهم نیز برنامه ریزی هایی انجام شده است.

مدیرستاد کنون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: برپایی دسته های عزاداری، سینه زنی و مرثیه سرایی با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در دهه اول محرم هر روز برپا می شود.

کد خبر 1771642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha