دعوت ۳تن از علمای پایتخت از نامزدهای انتخابات برای وحدت و اجماع

آیت الله «علی‌اکبر رشاد»، آیت‌الله «محمدباقر تحریری» و آیت الله «محمدعلی جاودان»، با صدور بیانیه مشترک خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به وحدت و اجماع تاکید کردند.

به گزارش گروه دین و اندیشه خبرگزاری شبستان: آیت الله «علی‌اکبر رشاد»، آیت‌الله «محمدباقر تحریری» و آیت الله «محمدعلی جاودان»، با صدور بیانیه مشترک خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به پایین بودن میزان رای «فرد صالح منتخب» بر اثر سرشکن شدن آراء، یا «رای آوری گزینه‌ای که همسو با مذاق انقلابی کاندیداها نیست» هشدار دادند؛ و تاکید کردند همگی به تقویت گزینه‌ صالحی که امکان کسب رای اکثریت نسبی را داراست همت بگمارند.

متن بیانیه علمای ثلاث به شرح زیر است: 
بِسمِ الّلهِ الرَّحمٰنِ الرَّحیمِ
«وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُمْ مَیْلَةً وَاحِدَةً»
برادران عزیز، حضرات آقایان نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره‌ی ریاست جمهوری اسلامی (وفّقکم الله لمرضاته)  

یک: حضور مسئولانه‌ی شما بزرگواران در عرصه‌ی رقابت برای خدمت به ملت، عندالله ماجور است، و مساعی یکان یکان شما نزد مردم قدرشناس مشکور است؛ و ما نیز بجهت تلاش کارسازتان برای ایجاد شور و شعور انتخاباتی بین اقشار مختلف، از صمیم دل و سویدای جان به شما عزیزان دست مریزاد عرض می‌کنیم.

دو: شما مستحضرید: حسب محاسبات و ارزیابی اوضاع و دلالت قرائن میدان، شرائط انتخابات حساس و نگران کننده شده است؛ دلسوزان نظام و عموم جامعه نگران آنند که بر اثر تقسیم و سرشکن شدن آراء، میزان رای «فرد صالح منتخب» کاهش یابد، یا سبب رای آوری گزینه‌ای که همسو با مذاق انقلابی شما نیست گردد؛ و آن گاه: «مَنْ جَرَّبَ الْمجَرَّب حَلِّتْ‌ بِهِ النّدامَه».

سه: شما بجهت انجام تکلیف شرعی وارد عرصه‌ی رقابت شده‌اید؛ انجام تکلیف گاه در «اصرار بر اصول» متجلّی می‌شود، و گاه در رعایت صلاح امت و «تحفّظ بر مصالح عامّه»؛ در شرائط فعلی تکلیف شرعی ما ضمن تاکید بر اصول، «تحفّظ بر مصالح کلان کشور» است.

چهار: پیشنهاد ما به شما عزیزان آن است که: براساس نتایج نظرسنجی مراکز مورد اعتماد، همگی به تقویت گزینه‌ی صالحی که امکان کسب رای اکثریت نسبی را داراست همت بگمارید، و ضمن سپاسگزاری از هواداران و ارادتمندان مخلص و زحمتکشتان، از آنان بخواهید بخاطر مصالح کشور با این تصمیم خردمندانه و ایثارگرانه‌ی شما مجدانه همراهی کرده، از چنین گزینه‌ای حمایت نمایند؛ و در این صورت نزد خداوند منان در زمره‌ی آنانی بشمار خواهند آمد که: «یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ لَایَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ».

پنج: این تصمیم الاهی و انقلابی تان منجر به نتیجه‌ای بس مطلوب خواهد گشت، و با کاربست انبوه تجارب و برنامه‌های جمع شما صلحاء، دولتی منسجم و وحدت آفرین، مقتدر و کارآمد و امتدادبخش الگوی حکمرانی رئیس جمهور شهید شکل خواهد گرفت که با مساعدت و معاضدت همگانی و تقسیم کار منطقی میان شما شخصیتهای دلسوز اداره خواهدشد؛ و این اقدام مبارک شما مصداق «خِتَامُهُ مِسْکٌ وَ فِی ذَلِکَ فَلْیَتَنَافَسِ الْمُتَنَافِسُونَ ﴿۲۶﴾ وَمِزَاجُهُ مِنْ تَسْنِیمٍ ﴿۲۷﴾ عَیْنًا یَشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ» خواهد بود. إن شاء الله.
    علی اکبر رشاد            محمدباقر تحریری          محمدعلی جاودان
 

کد خبر 1769867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha