حضور صدها هزار نفری مردم ولایتمدار زنجان در جشن کیلومتری «رهروان غدیر»

حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اینکه ۱۱۰ غرفه فرهنگی، موکب اطعام و پذیرایی در مسیر مهمانی کیلومتری «رهروان غدیر» برپا شد، گفت: بر اساس رصد مجموعه های نظارت کننده نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از مردم ولایتمدار زنجان در این مهمانی بزرگ شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام علی یوسفی، دبیر ستاد غدیر استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور حداکثری گروه های مردمی در جشن کیلومتری «رهروان غدیر» در زنجان، گفت: در این جشن که با میزبانی هیئت‌های مذهبی، مساجد، گروه های مردم نهاد از چهارراه امیرکبیر تا سبزه میدان زنجان دایر بود ۳۰۰ هزار نفر از مردم ولایتمدار و اراداتمندان مکتب اهل بیت(ع) شرکت کردند.


وی ادامه داد: مردم پیش از ساعات آغاز جشن غدیر حاضر و تا ساعات پایانی شب گذشته از برنامه های فرهنگی و معنوی پیش بینی شده در جشن استفاده کردند.


دبیر ستاد غدیر استان زنجان با یادآوری اینکه در توزیع اقلام غذایی و بسته های فرهنگی از ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی استفاده شد، گفت: در این جشن هیچ هزینه ای از دستگاه های دولتی دریافت نگردید.


به گفته وی، مبلغ ۲ میلیارد تومان بابت کارهای زیرساختی، اقلام فرهنگی و غذایی از سوی بنیاد غدیر استان زنجان برای اجرای این مراسم هزینه شد که برخی از این مبالغ محقق شده و برخی هنوز محقق نگردیده است.


حجت الاسلام یوسفی خاطرنشان کرد: کیک نیم کیلومتری غدیر نیز به همت قنادان زنجانی ویژه این روز پخت شد که در قالب بسته بندی بین شرکت کنندگان در مراسم جشن توزیع گردید.


وی اضافه کرد: شهرداری زنجان نیز با مشارکت در برگزاری مهمانی کیلومتری رهروان غدیر، ایجاد بخشی از زیرساخت های لازم از جمله نصب غرفه ها، تبلیغات شهری و خدمات عمومی و حمل نقل مسافری را عهده دار گردید و دیگر مجموعه های انتظامی، امدادی و خدماتی استان نیز برای رفاه حال مهمانان این جشن بزرگ پای کار بودند.


 همچنین از میان غرفه های فرهنگی در طول مسیر جشن، غرفه های بازی و فرهنگی مربوط به کودکان از استقبال بی نظیری برخوردار بوده و خاطره خوشی را از این عید بزرگ در ذهن کودکان ماندگار کردند.

کد خبر 1769862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha