افتتاح و واگذاری بیش از ۱۱۸ هزار واحد مسکونی و زمین رایگان در سراسر کشور

با حضور سرپرست ریاست جمهوری آیین افتتاح ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد مسکونی و واگذاری زمین رایگان به ۵۱ هزار و ۷۴۰ متقاضی واجد شرایط نهضت ملی مسکن در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری شبستان، محمد مخبر پیش از ظهر امروز چهارشنبه با حضور در وزارت راه و شهرسازی در آیین افتتاح ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد مسکونی و واگذاری زمین رایگان به ۵۱ هزار و ۷۴۰ متقاضی واجد شرایط نهضت ملی مسکن در سراسر کشور حضور یافت.

این واحدهای مسکونی در قالب طرح بزرگ نهضت ملی مسکن و به صورت حمایتی، خود مالکی، بازآفرینی، روستایی و مسکن مهر به همت وزارت راه و شهرسازی و با همکاری بنیاد مسکن و صندوق ملی مسکن در ۳۱ استان کشور احداث، تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده است.

تامین زمین به مساحت بالغ بر ۴۸ هزار هکتار و به ظرفیت احداث ۱.۹ میلیون واحد مسکونی در مناطق شهری کشور، بسترسازی و اخذ مجوزهای لازم استانی برای احداث ۲۷ شهر ساحلی در ۴ استان جنوبی کشور با رویکرد ایجاد و توسعه مناطق سکونت–معیشتی دریاپایه، اجرای طرح نهضت ملی مسکن و شروع عملیات اجرایی بالغ بر ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۰۱ واحد مسکونی، واگذاری انفرادی و گروهی زمین دولتی به متقاضیان واجد شرایط شهری و روستایی تنها بخشی از اقدامات دولت مردمی در راستای رفع مشکل مسکن مردم و ساماندهی بازار مسکن طی دو سال و نیم گذشته بوده است.

همچنین، نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی و بافت فرسوده شهری، پرداخت ۲۰۶ فقره تسهیلات به بخش خصوصی دارای زمین مسکونی (خودمالکی)، تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، ایجاد سامانه ثبت رایگان قرارداد اجاره بین موجر و مستاجر (سامانه خودنویس) و ثبت ۵۳۵ هزار قرارداد در این سامانه، تکمیل و به روز رسانی سامانه ملی املاک و اسکان و تجمیع ۴۰۰ میلیون رکورد اطلاعاتی دستگاه‌های مختلف در خصوص ویژگی‌های سکونت و مالکیت خانواده‌ها در این سامانه هم بخشی از اقدامات دولت مردمی در راستای رفع مشکل مسکن مردم و ساماندهی بازار مسکن طی دو سال و نیم گذشته بوده است.

یادآور می‌شود که اجرای سیاست اخذ مالیات از خانه‌های خالی با ماحصل عرضه ۱۸۲ هزار واحد مسکونی خالی به بازار و معرفی ۱۲۰ هزار واحد مسکونی خالی دیگر به سازمان امور مالیاتی، معرفی، تشکیل دبیرخانه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان‌ها و پرداخت ۴۵۳ هزار فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن طی دو سال اخیر تنها بخشی از اقدامات دولت مردمی در راستای رفع مشکل مسکن مردم و ساماندهی بازار مسکن طی دو سال و نیم گذشته بوده است.

همچنین با حضور مخبر هجدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن برگزار و به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن دو مصوبه به تصویب اعضا رسید.

کد خبر 1769829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha