گرامیداشت حادثه ششم تیر در مسجد جامع ابوذر

مراسم گرامیداشت حادثه ششم تیر ماه در مسجد جامع ابوذر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، مراسم گرامیداشت حادثه ششم تیرماه سالروز سوء قصد نافرجام به جان رهبر فرزانه انقلاب در مسجد جامع ابوذر واقع در بلوار ابوذر برگزار می شود.

گرامیداشت حادثه ششم تیر در مسجد جامع ابوذر

 این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سنجری، امام جمعه چهاردانگه ششم تیرماه در این مسجد بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.

گفتنی است، ششم تیرماه سال ۱۳۶۰ در حالی که تنها شش روز از شهادت دکتر مصطفی چمران، گذشته بود، پروژه حذف رهبران اصلی جریان پیرو خط امام (ره)، با انفجار بمب کار گذاشته شده در ضبط صوت قرار داده شده روی تریبون سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد جامع ابوذر تهران، توسط منافقین کلید خورد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد جامع ابوذر تهران در حالی که مشغول سخنرانی بودند، توسط جوانی مورد سوء قصد قرار گرفتند و پس از جراحت شدید به مدت ۴۲ روز تحت معالجه قرار داشتند. خوشبختانه به دلیل کامل عمل نکردن بمب و تنها انفجار چاشنی آن، ترور نافرجام ماند اما جراحات شدیدی بر ایشان وارد شد.

ترور نافرجام مقام معظم رهبری یک برنامه ترور طرح‌ریزی شده توسط رهروان فرقان بود که بازماندهٔ گروه فرقان بودند این بمبگذاری یک روز قبل از حادثه هفتم تیراتفاق افتاد.

کد خبر 1769690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha