اجرای جشن‌های مردمی «ایران خانه حضرت رضا(ع)» در مساجد و منازل مشهد

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی گفت: یکی از این برنامه‌های دهه ولایت طرح «ایران خانه حضرت رضا علیه السلام» است که با هدف کمک گرفتن از ظرفیت مجموعه‌های مردمی مانند مساجد، محافل خانگی، روضه خواهران و برادران و بعضی از منازل که آمادگی برگزاری جشن دارند، اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، جعفر رئیسیان زاده اظهار کرد: در دهه ولایت دو برنامه با نیت ترویج سنت اطعام به مومنین، با همکاری مجموعه‌های مردمی اجرا می‌شود.

وی افزود: یکی از این برنامه‌ها با عنوان «ایران خانه حضرت رضا علیه السلام» با هدف کمک گرفتن از ظرفیت مجموعه‌های مردمی مانند محافل خانگی، روضه خواهران و برادران، مساجد و بعضی از منازل که آمادگی برگزاری جشن دارند، اجرا می‌شود.

وی گفت: در این طرح برخی از اقلام غذایی به بانیان ارائه می‌شود تا به طبخ غذا و اطعام به مناسبت عید غدیر بپردازند و سپس جشنی را در محله خود، برگزار کنند.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی ادامه داد: کسانی که تمایل دارند می‌توانند اطعام خود را برای برگزاری جشن به مناطق حاشیه شهر مشهد، هدیه کنند.

رئیسیان زاده، افزود: ۵۰۰ محفل در این برنامه و پویش مشارکت می‌کنند و امروز دوم تیر مواد غذایی برای برگزاری مراسم جشن در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه بین ان‌ها توزیع خواهد شد.

برپایی سفره‌های علوی

وی افزود: محور دوم برنامه‌ها در دهه ولایت و امامت سفره‌های علوی با نیت ترویج سنت اطعام به مومنین در عید غدیر است.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی افزود: این برنامه نه فقط در مشهد بلکه در سطح ملی برگزار شده است و پیش‌بینی می‌شود که یک میلیون وعده غذایی در بین گروه‌های ویژه اجتماعی، توزیع شود.

رئیسیان زاده گفت: در این برنامه بخشی از اقلام مانند گوشت به مجموعه‌های مردمی تحویل می‌شود تا با کمک خیران و ناذران، برنج و اقلام دیگر تهیه شود و غذای طبخ شده به عنوان تبرکی امام رضا (علیه السلام) بین گروه‌های ویژه اجتماعی مانند سالمندان، بیماران و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، توزیع شود.

پایان پیام/

کد خبر 1769191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha