کتابخانه‌های مساجد، ظرفیتی جهت تقویت فرهنگ مطالعه هستند

مختار زاده با اشاره به اهمیت تقویت کتابخانه های مساجد، کتابخانه های مساجد ظرفیتی جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، مختار زاده در دیدار با رابط کانون های فرهنگی هنری مساجد دورود و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت نبی اکرم (ص) این شهرستان، اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی از موضوع های است که مورد تاکید پیامبر اکرم (ص) واهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

وی با اشاره به گستردگی کتابخانه های مسجد، افزود: کتابخانه های مساجد ظرفیت خوبی جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.

مدیر کتابخانه های شهرستان دورود خاطرنشان کرد: مساجد به عنوان مرکز برنامه های فرهنگی ظرفیتی بزرگ در حوزه کتاب و کتابخوانی دارد.

وی از تقویت همکاری بین اداره کتابخانه های شهرستان دورود و کتابخانه های مساجد خبرداد و بیان کرد: این همکاری با رویکرد تقویت کتابخانه های مساجد انجام می شود.

مختار زاده ادامه داد: در این راستا بازدید از کتابخانه به صورت کاروانی و با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های مساجد  اجرایی خواهد شد.

مدیر کتابخانه های دورود اظهار کرد: تحویل کتاب  به صورت امانت بین کتابخانه های مساجد، عضو  شدن اعضای کانون و پایگاه به صورت رایگان  در کتابخانه و برگزاری مسابقات کتاب خوانی با رویکرد تقویت و نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان دورود پی گیری می شود.

کد خبر 1769144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha