لغو ویزا برای گردشگران ایرانی و عراقی در تونس

دولت تونس به تازگی ویزا را برای گردشگران ایرانی و عراقی لغو کرده است. این لغو ویزا از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود و به گردشگران ایرانی و عراقی اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ویزا به مدت ۱۵روز به تونس سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، منال حرزی، روزنامه نگار تونسی در یادداشتی در خصوص حضور دوچرخه سواران جهانگرد ایرانی در تونس و لغو روادید صورت گرفته برای گردشگران  ایرانی در تونس که  روزنامه ی الصباح تونس آن را منتشر کرده اینگونه آورده است.

دو جوان ایرانی به نام‌های احسان و هاشم، پس از سفری دو هفته‌ای با دوچرخه در سراسر تونس، تجربیات منحصر به فرد خود را به اشتراک گذاشتند. آن‌ها که برای اولین بار به تونس سفر می‌کردند، این کشور را از نظر قیمت‌ها، مردم و مناظر طبیعی شبیه به ایران یافتند. این شباهت‌ها، به همراه مهمان‌نوازی گرم تونسی‌ها، این دو را مجذوب خود کرد و باعث شد تا به فکر بازگشت و کشف شهرهای دیگر مانند بنزرت و دقه باشند.

تجربه دوچرخه‌سواری در تونس

احسان و هاشم پیش از این نیز با دوچرخه به کشورهای دیگری مانند ترکیه، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و تاجیکستان سفر کرده بودند. با این حال، به گفته آن‌ها، چیزی که سفر آن‌ها به تونس را متمایز می‌کرد، شباهت‌های این کشور به ایران بود.

قیمت‌ها

یکی از این شباهت‌ها، قیمت‌ها بود. احسان و هاشم دریافتند که قیمت‌ها در تونس به طور قابل توجهی با قیمت‌ها در ایران تفاوت ندارد. این موضوع برای آن‌ها که به دنبال سفری مقرون به صرفه بودند، خبر خوبی بود.

مردم

شباهت دیگر، مردم تونس بود. احسان و هاشم دریافتند که مردم تونس بسیار مهمان‌نواز و خوش‌برخورد هستند. آن‌ها همیشه مایل بودند به آن‌ها کمک کنند و حتی گاهی اوقات آن‌ها را به خانه‌های خود دعوت می‌کردند. این مهمان‌نوازی گرم، احسان و هاشم را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد تا احساس کنند در خانه خود هستند.

مناظر طبیعی

احسان و هاشم از مناظر طبیعی تونس نیز بسیار لذت بردند. آن‌ها به ویژه از دیدن درختان زیتون که در سرتاسر سواحل تونس وجود دارد، تحت تأثیر قرار گرفتند. آن‌ها قبلاً فکر می‌کردند که درختان زیتون فقط در اسپانیا وجود دارند، اما از دیدن آن‌ها در تونس شگفت‌زده شدند.

بازگشت به تونس

احسان و هاشم با خاطرات خوشی از سفر خود به تونس بازگشتند. آن‌ها به طور قطع قصد دارند دوباره به این کشور زیبا بازگردند و شهرهای دیگر آن را کشف کنند.

لغو ویزا برای گردشگران ایرانی و عراقی در تونس

لغو ویزا برای گردشگران ایرانی و عراقی

در همین راستا، لازم به ذکر است که دولت تونس به تازگی ویزا را برای گردشگران ایرانی و عراقی لغو کرده است. این لغو ویزا از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود و به گردشگران ایرانی و عراقی اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ویزا به مدت ۱۵روز به تونس سفر کنند.

کد خبر 1768342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha