افتتاحیه‌ای زنانه برای دو واحد تولیدی صنعتی

واحدهای تولیدی، صنعتی در چناران که توسط بانوان کارآفرین این شهرستان ایجاد شده است با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و مسئولان استانی و شهرستانی مورد بازدید و بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان  از مشهد، امروز دو واحد تولیدی صنعتی با سرمایه گذاری حدود ۸۰۰ میلیارد ریال توسط انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرک صنعتی چناران به بهره‌برداری رسید.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، خوش نسب مدیرکل امور بانوان استانداری، فرشچی مدیرعامل شهرکهای صنعتی خراسان رضوی، احمدپور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، مقدم رییس اداره صمت، فاطمه آزاد مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، دو  واحد تولیدی صنعتی که توسط بانوان فعال اقتصادی مدیریت می شوند در شهرک صنعتی چناران را مورد بازدید و بهره‌برداری قرار داد.

بازدید معاون زنان رییس جمهور از واحدهای تولیدی کارآفرینان زن چنارانی

انسیه خزعلی در این مراسم اظهار کرد: سید الشهدای خدمت « شهید رئیسی » همیشه بر استفاده از تولیدات ایران تاکید داشتند و می‌فرمودند که وقتی جنسی را تولید داخل داریم به هیچ وجه نباید واردات آن را مجوز داد و به وزرا دستور پشتیبانی کامل از تولیدات داخل را تاکید می کردند

وی افزود: این واحدها شامل تولید کننده انواع تشک ابر و پارچه های رو مبلی، واحد دانش بنیان تولیدی انواع رنگ و پوشش های محافظتی و واحد تولید کننده انواع نخ و منسوجات بافت بودند.

افتتاحیه‌ای زنانه برای یک واحد تولیدی صنعتی

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد : در فاصله دو ساله که از بازدید اول و دوم من از برخی از واحدها بود تحول چشمگیری را شاهد هستیم توسعه واحدهایی که در گذشته بازدید کرده بودم قابل تحسین است و همینطور احیا واحدهای تعطیل شده و افزایش واحدهای موجود بسیار جای شکرگزاری دارد و نشان دهنده به ثمر نشستن تلاش‌های دولت سیزدهم می‌باشد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در انتها ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم بازگشایی و توسعه واحدهای تولیدکننده و کارآفرین بانوی استان خراسان رضوی، تصریح کرد: از اهم موضوعات طرح شده در بازدید از واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین درخواست تامین سرمایه در گردش و مجوزات لازم جهت توسعه کسب و کارهای ایجاد ؤشده بود که امیدوارم با تدابیر مسئولین استانی شاهد رفع موانع و عملیاتی شدن طرح های تولیدی با مدیریت زنان صنعتگر باشیم.

خزعلی در این برنامه، از نزدیک در جریان مهمترین توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و همچنین مسایل و مشکلات این واحدها قرار گرفت و برای رفع برخی موانع راهکارها و دستورات لازم را صادر کرد.

افتتاحیه‌ای زنانه برای یک واحد تولیدی صنعتی

تشکیل کارگروه حمایت و رفع موانع بانوان کارآفرینان استان خراسان رضوی برای اولین بار در کشور

در ادامه جعفر فرشچی طوسی، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی گفت: کارگروه حمایت از بانوان کارآفرین استان خراسان رضوی در جهت رفع مشکلات بانوان تولید کننده تشکیل شد.

وی بیان کرد: تعداد قراردادهای مربوط به زمین واگذار شده به بانوان کارآفرین خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی استان تاکنون ۴۰۹ مورد با مساحت ۱۵۴ هکتار بوده است که آنان در این زمین ها ۱۶۷ واحد صنعتی را ایجاد کرده اند.

بازدید معاون زنان رییس جمهور از واحدهای تولیدی کارآفرینان زن چنارانی

فرشچی طوسی عنوان کرد: بانوان کارآفرین استان از ابتدای انقلاب تاکنون با استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی و راه‌اندازی واحدهای تولیدی برای سه هزار و ۴۹۰ نفر شغل ایجاد کرده‌اند که حدود ۱۵ درصد آن طی بیش از یک دهه گذشته انجام شده است.

حمایت دولت از دانش بنیان‌ها

رییس صنعت، معدن و تجارت چناران نیز در این بازدید بیان کرد: واحد تولیدی ابر و پارچه رومبلی سیاح تولید کننده پارچه گردباف و پارچه های لمینت شده با ظرفیت تولید ۹۶۸۰ تن در سال و اشتغال ۸۰ نفر با سرمایه گذاری ۵۰۲ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع همچنین واحد تولیدی الوان فام ستاره خراسان تولید کننده انواع رنگ و پوشش ساختمانی با ظرفیت تولید ۴۶۷۰ تن در سال با سرمایه گذاری حدود ۳۲۵ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر در زمینی به مساحت ۱۴۴۰ متر مربع توسط انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در شهرک صنعتی چناران مورد بازدید و بهره‌برداری قرار گرفت.

محمدرضا مقدم تصریح کرد: علاوه بر افتتاح واحدهای فوق از طرح تولیدی ریسندگی نازنین حریرجم تولیدکننده نخ فیلامنتی، اسپاندکس و فانتزی (مورد استفاده در صنعت پوشاک) با ظرفیت تولید ۳۰۰۰ تن در سال و سرمایه گذاری حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع بازدید و جهت بهره‌گیری از ظرفیتهای موجود راهکارهای لازم در راستای حمایت از واحدهای دانش بنیان ارائه گردید.

بازدید معاون زنان رییس جمهور از واحدهای تولیدی کارآفرینان زن چنارانی

در این آیین و بازدیدها نشستی با برخی از بانوان فعال در حوزه های تولیدی صورت پذیرفت و مشکلات موجود بررسی شد.

خبرنگار : ملیحه مداح

کد خبر 1768053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha