جشنواره هنری «گنجینه مهر»

نشست هم‌اندیشی رؤسا، به‌همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و دانشگاه هنر تهران، در خصوص مشارکت و برگزاری جشنواره هنری «گنجینه مهر» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، این نشست با حضور  امیرمهدی حکیمی، مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان‌قدس‌رضوی، محمدجواد استادی، مشاور مدیرعامل مؤسسه و مدیر کلان پروژه مکتب هنر رضوی و محمد فنودی مدیر اجرایی جشنواره گنجینه مهر در مکتب رضوان برگزار شد.

در ابتدای نشست، محمدجواد استادی اظهار کرد: این مؤسسه به‌عنوان رکن هنری مجموعه آستان‌قدس‌رضوی به شکل جامع در حوزه‌های هنری مختلف مورد نیاز جامعه از هنرهای سنتی تا هنرهای نوین با محوریت فرهنگ رضوی فعالیت می‌کند.

استادی ادامه داد: مأموریت ما تلاش برای امتداد اجتماعی زیارت در زیست انسان معاصر است که در این میان، هنر بهترین ابزار برای این امر است.

وی با اشاره به سابقه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در برگزاری جشنواره‌های هنری ادامه داد: جشنواره گنجینه مهر، دیگر رویداد ملی هنری است که مؤسسه با همکاری دانشگاه هنر در راستای کشف استعدادها، محصولات و ایده‌ها با رویکرد هنرهای کاربردی و سنتی به ویژه سوغات زائر با رنگ‌وبوی فرهنگ و معارف رضوی برگزار می‌کند.

خلق هنر کاربردی با رویکرد رضوی

در ادامه، امیرمهدی حکیمی بیان کرد: هدف ما در جشنواره گنجینه مهر، درگیرکردن دانشجویان دانشگاه‌های هنر با گنجینه هنر و معماری حرم مطهر رضوی و تولید محصولات هنری کاربردی با بهره‌گیری از آرایه‌های هنر و معماری حرم مطهر است که مردم را در زندگی روزمره حتی در خانه خود به یاد حضرت‌رضا(ع) بیندازد.

وی خاطرنشان کرد: با شعار هنر مکتب رضوی فعالیت می‌کنیم و به تحقق هنر حرم رضوی می‌اندیشیم.

مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان‌قدس‌رضوی بیان کرد: مکتب رضوی همکاری زیادی را با دانشگاه‌ها، وزارت ارشاد و میراث فرهنگی و دفتر تبلیغات اسلامی داشته است.

در این جشنواره سعی کردیم هنر کاربردی خلق کنیم که این موضوع تقویت و توانمندسازی هنرمندان را در پی خواهد شد.

حکیمی گفت: این جشنواره با همکاری دانشگاه هنر انجام می‌شود و ۲۰ دانشگاه به صورت تخصصی همکاری می‌کنند.

پایان پیام/

کد خبر 1763698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha