مفتی اعظم بیت المقدس نسبت به خطر جنگ دینی در آینده هشدار داد

شیخ محمد حسین، مفتی اعظم بیت المقدس ضمن اشاره به اقدامات اهانت آمیز صهیونیست‌ها در برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی در صحن‌های مسجدالاقصی، نسبت به خطر جنگ دینی به طور واضح در آینده هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه رایه الاعلامیه، شیخ محمد حسین، مفتی اعظم بیت المقدس و رئیس شورای عالی فتوا نسبت به وقوع یک جنگ مذهبی در آینده به دلایل روشن و به ویژه در راس آن، تجاوز به مسجدالاقصی و اجازه دادن به شهرک نشینان افراطی برای برافراشتن پرچم‌های اسرائیل در صحن‌های آن و انجام مراسم تلمودی در صحن‌های آن وعلاوه بر آن ممانعت از ورود نمازگزاران مسلمان هشدار داد.

شیخ محمد حسین در بیانیه‌ای که امروز صادر شده است، گفت: افزایش حمله نظامیان صهیونیستی و شهرک نشینان به مسجدالاقصی، نشان دهنده تجاوزی آشکار با هدف تغییر وضعیت تاریخی، حقوقی و سیاسی و ایجاد واقعیتی جدید در آن است.

مفتی اعظم بیت المقدس  تاکید کرد: این حملات از حرمت مسجدالاقصی نخواهد کاست و این مسجد تنها به مسلمانان تعلق دارد. مقامات اشغالگر مسئول افزایش و شعله ور شدن آتش نفرت در منطقه هستند.

وی نورافشانی دیوارهای مسجد ابراهیمی با پرچم اشغالگری را محکوم کرد و گفت: هتک حرمت مسجدالاقصی و ابراهیمی جنایتی شنیع است و این اقدام آنان با ارزش‌های دینی و احترام به اماکن مقدسه و قوانین بین المللی منافات دارد.

مفتی اعظم بیت المقدس در ادامه تاکید کرد: مقامات رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی و جایگاه تاریخی و حقوقی مساجد را زیر پا می گذارند و احساسات حدود دو میلیارد مسلمان در جهان را تحریک می کنند که خطری واقعی را به همراه دارد و ما خواستار موضع جدی عربی-اسلامی در این باره هستیم.

کد خبر 1763588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha