مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

۲ نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مشهد و کلات روز یکشنبه در نشست پرسش و پاسخ و مناظره، علاوه بر بیان دیدگاه‌های خود به پرسش های خبرنگاران در موضوعات مختلف پاسخ گفتند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، نشست مناظره محمد کاظم معتمدی‌فر و حسنعلی اخلاقی، ۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه مشهد و کلات امروز یکشنبه(۱۶اردیبهشت) در سالن همایش‌های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه خبرنگاران سوالاتی را در بخش های مختلف بیان کردند و پس از آن هریک از نامزدها بر اساس مدیریت زمان، پاسخگوی پرسش ها بودند.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی در این مناظره انتخاباتی گفت: کلانشهر مشهد سال گذشته، فقط ۲۳ روز هوای پاک داشته است که ارتقای این شاخص به عنوان اولویت کوتاه مدت بنده در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: توجه به زیرساخت ها در کلانشهر مشهد، مهمترین اولویت بنده در بلندمدت است، چرا که بر این باور هستم که در مشهد مشکل منابع وجود ندارد و این امر قابل تحقق است.

این نامزد حوزه مشهد و کلات ادامه داد: حاشیه نشینی و عدم توزیع عادلانه امکانات شهری، یکی از چالش های مهم مشهد است و باید عوامل ایجاد آن شناسایی و رفع شود. حاشیه نشینان از بهترین مردمان هستند و نباید تولی‌گری بر آنها از بیرون انجام شود.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

بحران آب در مشهد به دلیل نظارت های ضعیف مجلس

حجت الاسلام اخلاقی با اشاره به چالش تامین آب در مشهد عنوان کرد: مشهد مشکل آب ندارد و آنچه هست مشکل نظارت ها است که وضعیت آب این کلانشهر را در شرایط بحرانی قرار داده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال نظارت مجلس در حوزه آبخیزداری و نظارت بر اجرای طرح انتقال آب به مشهد ضعیف بوده است و موجب تبدیل این موضوع به یک بحران شده است.

این نامزد دور دوم انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: عملکرد ورزش خراسان رضوی غیرقابل قبول است و تاکنون به دلیل کوتاهی ها، نگاه خاصی به ورزش همگانی و قهرمانی به خصوص رشته پرطرفدار فوتبال در این استان نشده است.

وی در پاسخ به سوالی در حوزه خانواده و فرزندآوری نیز گفت: قوانین حوزه ازدواج جوانان بسیار خوب است، اما به دلیل ضعف نظارت ها، اکنون شاهد صف های طولانی جوانان برای دریافت وام ازدواج هستیم و طرحهای حمایت از خانواده های چند فرزندی به سختی اجرا می‌شود.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

حجت الاسلام اخلاقی عنوان کرد: کشور ایران یک درصد جمعیت و هفت درصد منابع جهان را در اختیار دارد، یعنی با وجود آن منابع در اختیار ما هفت برابر جمعیت است، منافع این منابع به درستی در دسترس مردم قرار نمی گیرد.

این نامزد انتخابات، نگاه ملی به مشهد در همه حوزه ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مشهد با داشتن سالانه چهار میلیون زائر خارجی و حدود ۳۵ میلیون زائر داخلی، نیازمند توجه و نگاه ویژه ای در همه حوزه ها است که حتما باید مدنظر قرار گیرد.

حجت الاسلام اخلاقی در پایان با انتقاد از شورای ائتلاف وحدت خراسان رضوی بیان کرد: شورای وحدت در برخی موارد انصاف را رعایت نکرد و در برخی موارد شفافیت نداشت. برخی از مسوولان گفتند که اگر از فلان فهرست خارج شوم تضمین می دهند که رای بیاورم، اما بنده توجهی نکرده و کار خود را انجام دادم.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

دستمزدها باید بر اساس تورم افزایش یابد

دیگر نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات حوزه انتخابیه مشهد و کلات در این نشست گفت: طرح ملی زیارت، لوکوموتیو جریان اقتصادی است و باید بودجه بیشتری برای آن اختصاص یابد.

کاظم معتمدی فر ادامه داد: این طرح علاوه بر همراهی دولت باید با اتکا به بخش خصوصی به اجرا درآید که این از اولویت های کوتاه مدت بنده است.

این نامزد انتخاباتی خاطرنشان کرد: دستمزدها و حقوق باید بر اساس تورم افزایش یابد و دولتمردان به دنبال مهار تورم باشند.

وی با اشاره به اینکه جنگ آینده جهان بر سر آب است، بیان کرد: ساختار بخش کشاورزی به عنوان بخشی که بیشترین آب را مصرف می کند، باید تغییر کند و برای مقابله با کم آبی باید بر روی بخش کشاورزی تمرکز کرد.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

معتمدی فر در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: وجود متکدیان و معتادان متجاهر در کلانشهری مانند مشهد قابل قبول نیست، چطور می شود در همین کشور مراکز استانی وجود دارند که از این آسیب های اجتماعی دور هستند اما مشهد باید با چنین معضلی دست و پنجه نرم کند؟

وی با بیان اینکه برخی از مدیران در تراز جایگاه خود نیستند، تصریح کرد: گاهی مدیریت های اشتباه منجر به عقب ماندگی در برخی از بخش ها می شود، به عنوان مثال هم اکنون ورزش خراسان رضوی به دلیل سوءمدیریت در برخی رشته ها با چالش جدی رو به رو است.

این نامزد دور دوم انتخابات مشهد ادامه داد: همانند گذشته، خود را وقف خدمت به مردم خواهم کرد و شایسته سالاری، مبارزه با فساد و طرح تفحص از خودروسازان را در دستور کار قرار خواهم داد.

مناظره‌ داغ نامزدهای دور دوم مجلس مشهد

استان خراسان رضوی با ۱۲ حوزه انتخابیه، ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که اسفند گذشته در دور نخست دوازدهمین دوره انتخابات سرنوشت ۱۷ کرسی نمایندگی این استان در خانه ملت روشن شد و در دور دوم انتخابات باید تکلیف یک کرسی باقی مانده از حوزه انتخابیه مشهد و کلات مشخص شود که "کاظم معتمدی فر" و "حسنعلی اخلاقی" برای تصاحب آن رقابت دارند.

مرحله دوم انتخابات دوزادهمین دوره مجلس شورای اسلامی، جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.

پایان پیام/

کد خبر 1761891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha