روز جهانی قدس؛ روز همبستگی پیروان ادیان برای نابودی رژیم غاصب صهیونیستی

آیت الله فقیهی گفت: مردم شریف و روزه‌دار، در روز قدس، با نیّت انجام وظیفه شرعی در اعتلای کلمة الله و دفع ظلم ستمگران عالم، قدرت اراده و عزم خود را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیت الله محسن فقیهی، استاد دروس خارج حوزه علمیه قم و عضو جامعه مدرسین، در بیاناتی، با اشاره به یوم الله قدس، فرمودند: امام راحل و عظیم الشأن ما با تدبیر و دوراندیشی، آخرین جمعه ماه مبارک را به نام روز قدس نامگذاری کردند و بحمدالله از همان زمان تاکنون، بزرگان دین و مؤمنان و روزه‌داران، در این روز الهی و بزرگ، قدرت اراده و همبستگی آزادی‌خواهان جهان و مسلمانان در محکومیت ظلم رژیم منحوس و ولد نامشروع آمریکا یعنی رژیم صهیونیستی را به نمایش می‌گذارند.

معظم له در ادامه با تاکید بر اهتمام مراجع و فقهای بزرگ شیعه به بزرگداشت این روز، افزودند: مردم شریف و روزه‌دار، در روز قدس، با نیّت انجام وظیفه شرعی در اعتلای کلمة الله و دفع ظلم ستمگران عالم، قدرت اراده خود را در معرض دید جهانیان قرار خواهند داد.

آیت الله فقیهی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی طی ده‌ها سال، ادامه دادند: فطرت پاک بشریت، ظلم و تجاوز به حیات و زندگی دیگر موجودات را به شدّت محکوم می‌کند و از آن تنفّر دارد. در دنیای امروز هر شخصی که فطرت خود را با خباثت‌ها و پستی‌ها آلوده نکرده باشد، از ظلم‌های بی‌شمار رژیم کودک‌کش اسرائیل، متنفّر خواهد بود و خواهان نابودی هر چه سریعتر این غدّه سرطانی است. لذا روز جهانی قدس، روز همبستگی آزادمردان جهان و پیروان ادیان الهی برای نابودی ظلم رژیم ظالم و غاصب صهیونیستی است.

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم در ادامه، با اشاره به عملیات اخیر رژیم اشغالگر صهیونیستی در سوریه و به شهادت رسیدن جمعی از عزیزان و سرداران ما در این حادثه تروریستی، فرمودند: ترس از اندیشه بلند و همّت قویِ پاسدارانِ عزیز ما در محو ظلم از صفحه عالم و نابودی رژیم نامشروع اسرائیل، این خبیثان را مضطرب کرده است؛ لذا دست به چنین خطاهای راهبردی می‌زنند و به امید خداوند، اسباب نابودی سریع‌ترِ خودشان را فراهم می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه وعده الهی در پیروزی مظلومان بر ظالمان حتمی و تخلّف‌ناپذیر است، بیان داشتند: این رژیم غاصب بداند شهادت در راه خداوند، بالاترین مقامی است که انسان مؤمن در آرزوی آن است؛ پس با شهادت‌رساندن آزادمردانِ ما، نه تنها ضعیف نمی‌شویم بلکه شوق و اشتیاق به نابودی رژیم ستمگر اسرائیل، در ما بیشتر خواهد شد و پاسداران عزیز ما به زودی، این عزم آهنین را در عمل نشان خواهند داد.

معظم له در ادامه، با دعوت از همه آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان و نیز ملّت شریف و روزه‌دار ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی جهانی روز قدس، فرمودند: مجامع بین المللی اگر واقعاً خواهان برقراری صلح در جهان و از بین‌رفتن ظلم و ستم در عالم هستند، باید در گفتار و رفتار، ظلم‌های رژیم غاصب را محکوم نمایند و در روز قدس همگام با آزادمردان جهان و مسلمانان، اراده جهانی بر نابودی ظلم و ستم از صفحه گیتی را  به نمایش گذارند.
مردم شریف و عزیز ایران اسلامی هم با نیّتی خالص و با حال روزه، در روز قدس، قدرت و عزم پولادین خود در برقراری صلح در جهان و نابودی ظلم و ستم مخصوصا به زنان و کودکان را در قالب راهپیمایی نشان خواهند داد و شرکت در این همایش بزرگ جهانی را برای خود جزو عبادات مهمّه، محسوب می‌نمایند.

کد خبر 1757314

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha