«مفاتیح الجنان»؛ مهمان نشست صد کتاب ماندگار قرن

کتاب «مفاتیح الجنان» به عنوان دهمین کتاب از «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، کتاب «مفاتیح الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست های «صد کتاب ماندگار قرن»؛ روز یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، ساعت ۱۰ در سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران معرفی و بررسی می شود.
مفاتیح الجنان مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها، منسوب به پیامبر اسلام و ائمه طاهرین علیهم‌السلام است که  توسط شیخ عباس قمی در سال ۱۳۰۴ هـ . ش، جمع‌آوری و تدوین شده‌است. این مجموعه، با دقت و احاطه‌ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه مانند اقبال سیدبن طاووس و زاد المعاد علامه مجلسی، گردآوری شده‌است.

لازم به توضیح است تاکنون کتاب های «تاریخ پیامبر اسلام»، اثر محمدابراهیم آیتی، «نثر طوبی؛ دایره‌المعارف لغات قرآن کریم» اثرعلامه ابوالحسن شعرانی، «بیست مقاله قزوینی» از مجموعه پژوهش های علامه محمد قزوینی، «زندگانی فاطمه زهرا سلام الله علیها» نوشته سید جعفر شهیدی، «مسئله حجاب» استاد شهیدمرتضی مطهری، «واژه و معنای آن از فارسی میانه تا فارسی» نوشته کتایون مزداپور ، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» سلسله جلسات استاد سید علی خامنه ای مشهد مقدس رمضان المبارک ۱۳۵۳ ،«حواصل و بوتیمار» نوشته امیرحسن یزدگردی، «خواب آشفته نفت» نوشته محمدعلی موحد در سلسله نشست های «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی و بررسی شده است.

«مفاتیح الجنان»؛ مهمان نشست صد کتاب ماندگار قرن

کد خبر 1756985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha