اختصاص بیش از ۹میلیارد تومان اعتبار خوداشتغالی به ۷۱ زندانی آزاد شده زنجانی

حجت الاسلام بنیادی گفت: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۹ میلیارد تومان اعتبار خود اشتغالی در اختیار مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های استان قرار گرفته که ۷۱ زندانی توانستند از این محل نسبت به ایجاد شغل و کسب درآمد اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام حسین بنیادی، مدیرکل زندان‌های زنجان در جمع خبرنگاران به مشارکت مردم در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان بالاخص سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) فرصت مناسبی برای آرادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۲ زندانی آزاد شده در این مدت ۲ نفر خانم و سرپرست خانوار بودند که به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند، اضافه کرد: به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) ۹ نفر از این زندانیان در استان آزاد شدند که یک نفر از آنها خانم و سرپرست خانوار بود.

حجت الاسلام بنیادی با بیان اینکه ابتدای ماه مبارک رمضان امسال ۱۱۷ نفر زندانی در استان داشتیم که مشمول طرح آزاد سازی بودند، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۹۵ نفر از این مددجویان در انتظار کمک خیرین و مردم نوعدوست هستند تا به کانون خانواده خود بازگردند.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته به همت خیرین ۲۶۵ نفر از زندانیان مشمول این طرح در استان آزاد شدند، افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال تاکنون نیز بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال برای این امر در استان جمع آوری شد.

مدیرکل زندان‌های استان زنجان به تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزاد شده نیز اشاره کرد و افزود: سال ۱۴۰۲ از محل اعتبارات تبصره ۱۸ در استان زنجان مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان به زندانیان آزاد شده اختصاص پیدا کرد که از این محل ۴۹ نفر از زندانیان استان توانستند تسهیلات خود اشتغالی از بانک های عامل رسالت ،اقتصادنوین و صادرات دریافت کنند.

بنیادی افزود:علاوه بر اعتبارات استانی، امسال از محل وجوه اداره شده و از طریق تفاهم‌نامه‌های سازمانی با قرض الحسنه مهر ایران مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان تعلق گرفت که از این محل نیز تعداد ۲۲ زندانی موفق به دریافت تسهیلات شدند.

مدیرکل زندان‌های زنجان اظهار کرد: در مجموع در سال ۱۴۰۲ بیش از ۹ میلیارد تومان اعتبار خود اشتغالی در اختیار مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های استان قرار گرفته که ۷۱ زندانی توانستند از این محل نسبت به ایجاد شغل و کسب درآمد اقدام کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌های سازمانی و استانی در خصوص اعطای این تسهیلات به زندانیان آزاد شده خاطرنشان کرد: حمایت از زندانیان آزاد شده نیازمند توجه ویژه مسئولین بوده چرا که اشتغال زندانیان قطعاً در قطع زنجیره جرم و افزایش امنیت در جامعه موثر خواهد بود.

مدیرکل زندان‌های زنجان بیان کرد:علیرغم اعطای تسهیلات خود اشتغالی در سال ۱۴۰۲ به ۷۱ زندانی آزادشده، همچنان بیش از ۲۵۰ زندانی آزاد شده در استان با تشکیل پرونده در مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج منتظر دریافت تسهیلات خود اشتغالی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با تلاش‌های شبانه روزی همکاران و با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تعامل بسیار مطلوب اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای بیش از ۱۳۸۳ نفر از زندانیان استان در سال ۱۴۰۲ موفق به کسب گواهینامه آموزشی در یکی از رشته‌های فنی حرفه‌ای شدند.

حجت الاسلام بنیادی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ شاهد توسعه کارگاههای حرفه آموزی در زندان‌های استان بودیم که در نتیجه این اقدامات عملکرد بسیار خوبی در حوزه مهارت آموزی زندانیان به دست آمد.

مدیرکل زندان‌های زنجان در این جلسه وضعیت پرداخت دستمزد به زندانیان توسط متولیان اشتغال زندانیان را مطلوب ارزیابی و بیان کرد: زندان‌های زنجان در سال جاری در میانگین پرداخت دستمزد به زندانیان توانست رتبه مطلوبی در کشور به خود اختصاص دهد که امیدواریم این وضعیت در سال جدید نیز استمرار داشته و شاهد توانمندسازی هرچه بیشتر زندانیان و خانواده‌های آنان باشیم.

کد خبر 1756268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha