حرم مطهر رضوی مهیای اعیاد شعبانیه

آستان مقدس رضوی با شروع ماه پرخیر و برکت شعبان آماده میزبانی از اعیاد این ماه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان در مشهد، همزمان با آغاز ماه شعبان، حرم مطهر رضوی با اقدامات گسترده خادمان، آماده میزبانی از خیل پرشور ارادتمندان حضرت رضا (ع) است.

نقاره زنی به مناسبت اعیاد شعبانیه

همزمان با فرا رسیدن ایام شعبانیه و میلاد سرداران کربلا حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) نقاره‌های حرم طنین انداز می‌شوند.
نقاره زنی شب میلاد امام حسین (ع) در روز ۲۳ بهمن از ساعت ۱۸:۰۹ دقیقه الی ۱۸:۱۴ دقیقه خواهد بود.

نقاره‌های حرم در روز ۲۴ بهمن و مصادف با روز میلاد امام حسین علیه السلام علاوه بر طلوع و غروب آفتاب از ساعت ۷:۲۲ الی ۷:۴۲ و در شب میلاد حضرت ابوالفضل (ع) از ساعت ۱۸:۱۰ الی ۱۸:۱۵ خواهد بود.

حرم مطهر رضوی مهیای اعیاد شعبانیه

همچنین در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن مقارن با ۴ شعبان علاوه بر نقاره نوازی طلوع و غروب آفتاب، نقاره صبح میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام از ساعت ۱۸:۱۱ الی ۱۸:۱۶ دقیقه خواهد بود.

در روز میلاد امام سجاد علیه السلام نیز علاوه بر نقاره زنی طلوع و غروب آفتاب، نقاره زنی از ساعت ۷:۲۰ الی ۷:۴۰ انجام خواهد شد.

فضاآرایی ویژه حرم مطهر رضوی 

به مناسبت اعیاد شعبان بر میزان کتیبه‌آرایی عیدانه حرم مطهر رضوی که از اعیاد ماه رجب آغاز شده بود با نصب کتیبه‌های مناسبتی اعیاد شعبانیه افزوده شده است.
بدین منظور ۴ کتیبه بزرگ مناسبتی در بلندای ایوان‌های صحن‌های انقلاب اسلامی، آزادی، جمهوری اسلامی و گوهرشاد نصب می‌شود که به عبارت‌های مرتبط با اعیاد مذهبی ابتدای ماه شعبان مزین است.

همچنین کتیبه‌های دیواری عید مبارک در گوشه و کنار صحن‌های مختلف مرکزی و پیرامونی و پرچم‌های رنگی در میانه صحن پیامبر اعظم (ص) به چشم می‌خورد.

نورآرایی ویژه صحن امام حسن مجتبی (ع) نیز که از ماه رجب آغاز شده بود، با نصب بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر ریسه به پایان رسیده و بر میزان چراغانی صحن و سرای رضوی افزوده است. بدین ترتیب در شب‌های اعیاد شعبانیه شاهد چشم‌نوازی ریسه‌های دلبرانه رنگی در سرتاسر این سرای قدسی در نگاه زائرین خواهیم بود.

حرم مطهر رضوی مهیای اعیاد شعبانیه

نذر گل

گل‌آرایی ویژه بارگاه امام مهر و محبت حضرت رضا (ع) به مناسبت اعیاد شعبانیه نیز با انواع گل‌های بوته‌ای و سرشاخه بریده آغاز شده است چنان‌که شاهد افزایش سبدها و مجموعه‌های گل در آبنماهای صحن‌های آزادی و گوهرشاد و ورودی‌های مختلف حرم مطهر و بازپیرایی گل‌ها در جای جای این آستان مقدس خواهیم بود.

همچنین پنجره فولاد صحن‌های انقلاب اسلامی و گوهرشاد و محل‌های برگزاری مراسم بارگاه ملکوتی رضوی به طور ویژه گل‌آرایی می‌شود و رنگ و بوی خوش جشن‌های این اعیاد را دوچندان می‌کند.

در این میان، محموله گل اهدایی توسط جمعی از ناذران و تولیدکنندگان گل و گیاه از محمودآباد مازندران به حرم مطهر امام هشتم (ع) رسیده است که از آن‌ها در گل‌آرایی اعیاد شعبانیه استفاده خواهد شد. این محموله گل اهدایی شامل انواع گل‌های سرشاخه بریده همچون گلایل، رز، لیلیوم، آنتوریوم و... است.

پایان پیام/

کد خبر 1749646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha