نخستین رویداد «شهیده ناهید فاتحی» آغاز شد/اجتماع ملی بانوان کنشگر در عرصه جهاد تبیین

نخستین رویداد ملی «شهیده ناهید فاتحی» با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از بانوان سر شبکه مجاهد تببین آغاز شد؛ ارائه برنامه‌های متنوع و برگزاری گعده‌های تخصصی بانوان و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بخشی از برنامه‌های این رویداد است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از بنیاد هدایت، مریم زاد قاسمی عضو دفتر بانوان بنیاد هدایت بعدازظهر امروز(پنجشنبه، ۱۹بهمن) در نخستین رویداد ملی «شهیده ناهید فاتحی» که با حضور بیش از ۱۰۰ بانوی سرشبکه مجاهد تبیین، در نمایشگاه مسجد جامعه ‌پرداز واقع در مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، ضمن تبریک مبعث رسول اکرم(ص) و تشکر از حضور این بانوانی که از سراسر کشور در این رویداد شرکت کرده‌اند، پیرامون اهداف بنیاد هدایت، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که ما رسالت خود می‌دانیم؛ توانمندسازی و تعالی شبکه امامت و دیگری احیای کارکردهای مسجد است. این نمایشگاه نیز در راستای تمدن‌سازی و ناظر به همین دو رویکرد، دایر شده است.
وی با اشاره نگاه رهبر معظم انقلاب نسبت به نقش مهم بانوان در عرصه‌های اجتماعی، گفت: همان‌طور که ایشان فرمودند هر حرکت اجتماعی که زنان در آن نباشند، به نتیجه نخواهد رسید؛ بنابراین ما نیز در این مسیر مبارک می‌خواهیم از ظرفیت‌ شما بانوان کنشگر و فعال فرهنگی بهره‌مند باشیم. بنیاد هدایت ابتدا سراغ شبکه شریکة الامام و همسران امامان محله رفت و در مرحله بعدی سراغ شبکه بزرگ‌تری از کنشگران فعال مسجدی رفت که الحمدلله این شبکه را اکنون با عنوان «بانور» می‌شناسیم.
دبیر ستاد ملی مهرواره بانور خاطرنشان کرد: گزارشات بسیاری از فعالیت‌های شما به بهانه حل مسائل حوزه خانواده به دست ما رسید؛ در آن دوره هدف ما این بود که با شما و این ظرفیت عظیم آشنا شویم و یک خانواده بزرگ از بانوان فرهنگی و مسجدی شکل بگیرد که در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند. مهرواره بانور دو بخش خاطره نویسی و حل مسئله داشت؛ برخی از آن خاطره‌ها تبدیل به داستان شد و پادکست‌های صوتی با عنوان «رادیو بانور» منتشر شد.
زادقاسمی دیدگاه خانم گلستانه جعفریان درباره این خاطره‌های منتشر شده را به عنوان نویسنده و کارشناس این عرصه، مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان می‌گفتند این خاطرات یک گوهر با ارزشی دارد که به خاطر آن حاضرم با شما همکاری داشته باشم؛ آن گوهر سبک زندگی این بانوان است؛ به ویژه آن‌هایی که از زندگی تبلیغی خودشان نوشته بودند. می‌گفتند که این سبک زندگی همان حلقه مفقوده‌ای است که می‌تواند کانون خانواده‌های ایرانی را گرم‌تر کند و بسیار گره‌گشا باشد.
عضو دفتر بانوان بنیاد هدایت بر نقش محوری بانوان در عرصه جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: در مهرواره بانور۲ تصمیم گرفتیم که به سراغ این فرضیه مهم قطعی برویم؛ به فرموده حضرت آقا نقش نرم‌افزاری شما بسیار مهم‌تر از سایر شئون است. جنس جهاد تبیین مادرانه و زنانه است و شاید اگر در این زمینه کاستی‌هایی وجود داشته به همین دلیل است که نقش بانوان جدی گرفته نشده است.
وی تأکید کرد: این حرکت نیاز به برنامه‌ریزی، طراحی نقشه و تیم‌هایی دارد که با محوریت یک فرمانده هدایت شوند؛ شما فرماندهان این عرصه هستید و می‌توانید تیم‌های خود را در استان‌ها تشکیل بدهید و کار را پیش ببرید.
دبیر ستاد ملی مهرواره بانور با اشاره به برنامه های رویداد شهیده ناهید فاتحی اظهار داشت: در این رویداد چهار روزه در کنار کلاس‌ها و ارائه‌هایی که با حضور اساتید مبرز در این دوره برگزار می‎شود، دانش و آورده شما از میدان نیز می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد؛ به همین منظور در طول این چند روز گعده‌هایی خواهیم داشت که با حضور مربیانی اداره می‌شود.
 زاد قاسمی همچنین به بحث الگوی سوم زن پرداخت و گفت: همان‌طور که حضرت آقا بارها فرمودند شما می توانید الگوی واقعی از زن را نشان دهید تا خلأ هویتی زنان را نه تنها در ایران بلکه در جهان پر کند. زنان در دنیا دنبال احقاق حقوق خود هستند و گرفتار جریان فمینیستی شدند؛ اگر سبک زندگی شما روایت شود و به گوش جهان برسد، بسیاری از زنان دنیا مسلمان خواهند شد و مشکلات‌شان مرتفع می‌شود.
کد خبر 1748978

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha