هیات‌های اندیشه‌ورز بازوی مشورتی استان مرکزی در حوزه‌های مختلف هستند

حجت الاسلام بیات گفت: هیات‌های اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید و سایر اقشار به عنوان بازوی مشورتی استان مرکزی، در حوزه‌های مختلف فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان مرکزی، نشست سراسری ۳۰ هزار نفری جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کشور باشعار استاد بسیجی 
کارآمدی نظام حکمرانی، آزادی قدس، آرمان اسلامی با حضور اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان مرکزی امروز سه شنبه۳۰ آبان در دانشگاه اراک برگزار شد.

حجت الاسلام بیات مسئول بسیج اساتید استان مرکزی در این  گردهمایی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای عزیز و گرانقدر و یاد امام شهیدان گفت: ادای احترام می کنیم به همه شهدا به ویژه شهدای مظلوم فلسطین و غزه و برای رزمندگان حماس آرزوی پیروزی و سلامت می کنیم.

وی با بیان اینکه این نشست با عنوان نشست جبهه علمی، فرهنگی اساتید  بسیجی دانشگاه  های سراسر کشور به صورت همزمان در همه استان ها برگزار می شود، ادامه داد: این محفل فرهنگی و جبهه 30 هزار نفری به دو صورت استانی و ملی اداره می شود.

حجت الاسلام بیات این محفل را مقدمه ای برای شکل گیری و انسجام جبهه فرهنگی دانست و ادامه داد: امید است جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید، در زمان های مختلف بتوانند در اولین فرصت نشست های مورد نیاز را در دانشگاه ها چه در مراکز استان و چه شهرستان ها تشکیل دهیم. 

وی با بیان اینکه موضوع نشست بحث کارآمدی نظام و فلسطین و مباحث فرهنگی دیگر است، ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل که امروز بسیار بجاست که در دانشگاه های ما و مراکز علمی دیگر روی آن کار شود بحث کارآمدی نظام و مسائل اینچنینی است که حتما لازم است. 

این مقام مسئول بیان کرد: هیات‌های اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید و سایر اقشار به عنوان بازوی مشورتی استان مرکزی، در حوزه‌های مختلف،نشست‌هایی را برگزار و مسائل و مشکلات استان مرکزی را جمع‌آوری و برای شناخت اولویت‌ها و انجام اقدامات لازم در این حوزه در اختیار مسئولان مربوطه قرار می‌دهند. 

مسئول بسیج اساتید استان مرکزی، افزود: ۳۳ مورد مسائل و مشکلات استان در حوزه مدیریت و حکمرانی، ۳۱ مورد در حوزه فرهنگی، ۹ مورد در حوزه زنان و خانواده، ۲۰ مورد در حوزه آموزش و تحقیقات، ۲۱ مورد در حوزه تعلیم و تربیت و ۶ مورد در حوزه رسانه و فضای مجازی شناسایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله مسائلی که باید در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز بسیج بر روی آنها بحث و تبادل نظر شود، کارآمدی نظام است و نیاز است در این زمینه راهکارهای مناسب به مسئولان ارایه شود.

کد خبر 1734868

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =