ارائه گزارش وزیر ارشاد از اقدامات انجام شده در موضوع حجاب و عفاف

خضریان با اشاره به نشست کمیسیون اصل نود مجلس خبر داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از اقدامات انجام شده در موضوع حجاب و عفاف ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «علی خضریان» در تشریح جلسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه کمیسیون با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین ایشان، پیرامون ارائه گزارش اقدامات این وزارتخانه پیرامون تکالیف قانونی در موضوع عفاف و حجاب برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس یازدهم ادامه داد: اهم موضوعات و مباحث مطروحه در این نشست تبیین طرح‌های در دست اقدام از قبیل طرح طوبی (طرح جامع تربیت مربی در حوزه فرهنگ‌سازی حجاب و حفظ زیست عفیفانه)، طرح سپید (برخورد با متخلفان حوزه مد و لباس و پاکسازی فضای مجازی)، طرح تانیا (در حوزه برگزاری نمایشگاه) بود.

وی افزود: همچنین بحث تشکیل و تداوم فعالیت کارگروه مد و لباس زیر نظر شورای فرهنگ عمومی، ابلاغ آیین نامه پوشاک اجتماعی زنانه به دستگاه‌های مرتبط و متولی امر، تداوم برخورد و ممانعت از فعالیت چهره‌های هنجارشکن و اعمال نظارت مردمی در محتوای کتاب در این نشست مطرح شد.

خضریان بیان کرد: همچنین مقرر شد تا گزارش دستگاه‌های مستنکف و مسئولانی که در اجرای قانون همکاری مفید و مؤثر ندارند به این کمیسیون جهت اقدام مقتضی صورت بگیرد.

کد خبر 1734809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =