ثبت بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ گزارش تبلیغی مبلغان آران و بیدگل در سامانه شمع

کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل از ثبت بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ گزارش تبلیغی توسط مبلغان آران و بیدگل از ابتدای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تاکنون در سامانه شمع خبر داد.

سید حسین سعیدزاده بیدگلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: طی ۱۸ ماه گذشته، بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ گزارش تبلیغی از سوی ائمه جماعات، مبلغان و بانوان مبلغه شهرستان آران و بیدگل در شبکه مبلغین و عملیات های تبلیغی «سامانه شمع» سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده است.

کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: همچنین طی این مدت، ۳۳۰ گواهی تبلیغی مبلغین بررسی و سوابق تبلیغی ۳۶۰ مبلّغ و مبلّغه از سوی اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل بررسی و تایید شده است.

سعیدزاده با بیان اینکه این سامانه از سه ضلع مبلغان، مردم و کارشناسان تبلیغات اسلامی تشکیل شده، افزود: سامانه شمع زیرنظر «اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی»  فعالیت می کند و هدف از آن یکپارچه سازی اطلاعات و مناطق تبلیغاتی مختلف، ارائه خدمات تبلیغی به مبلغان است که با راه اندازی این سامانه، دیگر امکان صدور گواهی فیزیکی برای مبلغان دینی وجود ندارد و تنها راه اخذ هرگونه گواهی تبلیغی، دریافت آنلاین از سامانه است.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل ادامه داد: این سامانه خدمات متنوع و مختلفی را برای مبلغان کشور در خود جای داده است که یکی از مزایای آن دسترسی به اطلس تبلیغی است که شامل اطلاعات دقیق مناطق و نقاط تبلیغی کشور می شود.

سعیدزاده افزود: همچنین صدور آنلاین گواهی تبلیغی برای دیگر نهادها و ارائه رایگان محتوای تبلیغی مورد نیاز مبلغان از دیگر مزیت‌های سامانه شمع است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از قابلیت های این سامانه این است که در آن مبلغان می توانند رزومه تبلیغی خود را ثبت کرده و میزان تحصیلات، مهارت هایی که مبلغان در عرصه های مختلف دارند، تخصص ها و سوابق اجرایی تبلیغی را درج کنند و در موضوعات مختلف پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل تصریح کرد: سامانه شمع، علاوه بر تسهیل‌گیری و کمک به جریان دعوت از سخنرانان مجالس مذهبی کشور، تحلیل و رصد عرصه‌های تبلیغی را نیز عهده دار است.

سید حسین سعیدزاده بیدگلی اظهار داشت: همچنین مبلغین برای ثبت «فعالیت‌ های مجازی» خود می توانند از طریق سامانهٔ اشراق اقدام کنند که با توجه به اتصال برخط سامانه‌های حوزوی، تمام فعالیت‌ مبلغین در سامانهٔ اشراق، در سامانهٔ شمع و مرکز خدمات قابل مشاهده است و از امتیازات آن بهره خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: طلاب، ائمه جماعات، مبلغان دینی می توانند با ثبت نام در سامانه شمع از طریق تارنمای https://shabaketabligh.ir/ و ثبت فعالیت های تبلیغی خود از مزایای این سامانه بهره مند شوند.

کد خبر 1734801

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =