صهیونیست‌ها به دنبال آتش بس هستند ولی آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند

سردار سلامی گفت: صهیونیست‌ها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید و مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست سراسری ۳۰ هزار نفری جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کشور با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای غزه و فلسطین با اشاره به قدرت ترمیم پذیری جمهوری اسلامی ایران  گفت: آمریکا، غربی‌ها و دشمنان فکر می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بدون بازگشت خواهد شد، اما امسال ببینید این تعادل چگونه بازگشته است و قدرت ترمیم‌پذیری نظام را ببینید، آنها هرچقدر می‌خواهند این نظام را تغییر شکل دهند به حالت اولیه بازمی‌گردد و این جزء مسلمات این نظام است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است و همه نگاه‌ها به ایران است که چگونه این بازی را اداره می‌کند، این عنصر اصلی قدرت ماست اظهار کرد: راه قوی شدن ما از طریق علم می‌گذرد، حکمت و علم، عناصر اصلی پیشرفت ماست و هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه و علم نشود به آن احترام عظمتی که لازمه آن است، نمی‌رسد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر نقش اساتید ما برای قوی کردن ایران گفت : اساتید نقش اول و پیشرانی و تعیین‌کنندگی دارند، چون جوانانی که برای امروز و آینده آماده می‌شوند در دانشگاه ساخته می‌شوند، ایران شایسته بزرگ بودن است و تاریخ ایران گواه این واقعیت است.

بسیج  فرمول حل مسائل به ‌ظاهر لاینحل جامعه

فرمانده کل سپاه در تعریف بسیج گفت: بسیج  فرمول حل مسائل به ‌ظاهر لاینحل جامعه و کارآمدترین، قوی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین، بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه ما به‌واسطه آن آسان می‌شود.

فرمانده کل سپاه گفت: زندگی برای مردم ما با بسیج سهل می‌شود، بسیج سرچشمه الهام، سرچشمه آرامش و تجلی‌گاه فضائل درخشان ملت عزیز ایران و حتی امت اسلام است. عنصر پیشگامی، آگاهی، جهاد، شهادت‌طلبی، فداکاری، وفاداری و میدان‌داری در بسیج تبلور یافته است همین روحیه به مستکبران اجازه غلبه نداد و سیاست‌ها و راهبردهای  آن‌ها را دفن کرد.

سردار سلامی بسیج را مترادف کلمه شکوه و پیروزی قطعی دانست و گفت: بسیجیان هنگام بلایا نخستین انسان‌هایی بوده و هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سختی  چون سیل، آتش‌سوزی، زلزله، برف‌های سنگین، کرونا، زدودن فقر، غبار محرومیت و اندوه افسردگی به داد مردم ما می‌رسند.

ردپای بسیجیان در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمان را می‌توان دید

وی گفت: بسیج تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی بر کشور وحتی سرزمین‌های دیگر است، ردپای بسیجیان در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمان را می‌توان دید. پیکر بسیاری از بسیجیان و مدافعان حرم از دوردست آمد اما این حرم فقط بقاء متبرکه آن بلاد نبود بلکه آبرو، حیثیت، عرض، کرامت و شرف مسلمانان بود.

سردار سلامی ادامه داد: آن‌ها به آنجا رفته بودند تا مسلمانان سوریه در خیابان‌های شهرهای اروپایی آواره نشوند و زیر چکمه تحقیر استکبار نروند، عمل آن‌ها نتیجه‌بخش بود و با قوت آن شهید آسمانی توانستند پدیده تکفیر را از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند. بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد، ممکن است در نقاطی عمل کند اما شعاع و میدان جاذبه و تأثیر آن جهانی است.

تفکر بسیج گسترش یافته و از مرزها عبور کرده است

سلامی با ابراز اینکه  این تفکر گسترش یافته و از مرزها عبور کرده است  یادآور شد: این تفکر جوانان کشورهای اسلامی را با منطق، آرمان‌ها و رسالت‌های خود آشنا کرده است و آنان را همانند جوانان ایرانی برای دفاع از هویت، سرزمین و آرامش خود آماده کرده است.

سردار سلامی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی و مقاومت غزه و فلسطین یادآور شد:  تمام اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیستها همه تحت طوفان الاقصی بر باد رفت، هرچه آمریکا برای خود سیطره سیاسی ایجاد کرده و از جنگ نرم و رسانه استفاده کرده بود که ارزشهای کاذب خود را به جهان حاکم کند پس از طوفان الاقصی همه یک‌باره فرو ریخت.

التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید

سردار سلامی با بیان اینکه هویت و ماهیت اصلی و واقعی آمریکا و غرب و صهیونیستها در حوادث بعد از طوفان الاقصی به‌ صورت عریان به همه جهان نشان داده شد، خاطر نشان کرد: صهیونیست‌ها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید و مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.

کد خبر 1734795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =