افتتاح ۴۰۰ کلاس درس در حاشیه شهر مشهد

استاندار خراسان رضوی گفت: ان‌شاءالله تا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ تعداد ۴۰۰ کلاس درس در حاشیه شهر مشهد افتتاح می‌شود تا کلاس‌های سه شیفت به دو شیفت و در نهایت به روال عادی شیفت‌ها بازگردیم.

به گزارش  خبرگزاری شبستان از مشهد، یعقوبعلی نظری در مراسم افتتاح دبستان امام موسی کاظم(ع) که در قالب طرح «سه‌شنبه‌های افتتاح» در ناحیه یک مشهد برگزار شد، گفت: کمبودها و عقب‌ماندگی‌های جدی‌ در حوزه‌های مختلف داریم و باید به سرعت برای رفع کمبودها برآییم و یکی از زیرساخت‌های مهم برای ما، تأمین فضای آموزشی حاشیه شهر مشهد است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: سرانه آموزشی کنونی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و اولویت ما رفع مشکل آن است.

وی افزود: تهیه زمین متناسب با توسعه فضای آموزشی و تأمین منابع مالی از ضرورت‌های افزایش سرانه آموزشی است که با بهره‌مندی از ظرفیت‌های خیّران، آموزش و پرورش، شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی به آن خواهیم رسید.

نظری ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله تا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ تعداد ۴۰۰ کلاس درس در حاشیه شهر مشهد افتتاح می‌شود تا کلاس‌های سه شیفت به دو شیفت و در نهایت به روال عادی شیفت‌ها بازگردیم.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: در طرح تحول حاشیه شهر مشهد، شهرداری بیش از ۵۰درصد از اعتبارات عمرانی خود را به این مناطق اختصاص داده است و ۳۰درصد از بودجه عمرانی دستگاه‌های اجرایی استان نیز در این منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا مشکلات آب و فاضلاب، برق، شهرسازی، بهداشت، درمان و... در این منطقه برطرف شود.

افتتاح

افتتاح هفتگی مدارس جدید در مشهد

محسن داوری، معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار مشهد نیز در این مراسم از افتتاح هفتگی مدارس جدید در این شهر خبر داد.

وی عنوان کرد: سرانه آموزشی مشهد به‌ویژه در حاشیه شهر از دغدغه‌های ما و آموزش و پرورش بوده است و این نهاد تعلیمی به‌جای آنکه بخواهد به برنامه‌ریزی برای آموزش بپردازد، باید به مکان کلاس می‌اندیشید.

وی ادامه داد: در طرح تحول حاشیه شهر مشهد و با تأکید و همراهی استاندار محترم که در سال ۱۴۰۱ مصوب شد، بر آن شدیم تا مشکل سرانه آموزشی‌مان را رفع کنیم. متأسفانه سرانه آموزشی ما در حاشیه شهر کمتر از ۱.۲ متر است و باید فکری برای آن می‌شد.

داوری خاطرنشان کرد: به همین منظور، از ظرفیت‌های خیّران محترم، شهرداری مشهد و آستان قدس برای تأمین زمین و ساخت‌وساز بهره بردیم و ان‌شاءالله تا اردیبهشت ۱۴۰۳، هر سه‌شنبه یک مدرسه در حاشیه شهر مشهد مقدس آماده بهره‌برداری خواهد شد.

پایان پیام/

کد خبر 1734725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =