فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق:

ارتقاء بصیرت دینی، سیاسی و انقلابی لازمه رویارویی با تهاجم فرهنگی و تفرقه‌افکنی دشمن است

دوره تعالی و بصیرت کارکنان و خانواده های کارکنان منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور برگزار شد.
ارتقاء بصیرت دینی، سیاسی و انقلابی لازمه رویارویی با تهاجم فرهنگی و تفرقه‌افکنی دشمن است

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق گفت: کارکنان و خانواده ها امروز با ارتقاء بصیرت دینی، سیاسی و انقلابی خود و یادگیری مهارت های لازم بصیرتی باید در سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی و نقشه های تفرقه انگیز دشمن بین مسلمانان، بستر زندگی بدون مخاطره رابرای خود فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، امیر سرتیپ دوم محمدرضا معصومی در افتتاحیه دوره بصیرت کارکنان این منطقه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک میلاد حضرت زینب (س) با اشاره به نامگذاری این روز به عنوان روز پرستار، گفت: وجه تسمیه نامگذاری روز میلاد حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار به معنای تجلیل از مقام شامخ و والای حضرت زینب (س) به عنوان پرستار قیام کربلا است.

 فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق هدف از برگزاری چنین دوره هایی را افزایش سطح آگاهی خانواده‌ها در مقابل آسیب های اجتماعی و فضای مجازی دانست، اظهار کرد: نهاد خانواده، اصلی‌ ترین رکن جامعه، زمینه‌ ساز خوشبختی انسان‌ هاست و از این رو اسلام عنایت ویژه‌ ای به سلامت، رشد و پویایی این نهاد دارد.

وی افزود: این دوره با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان پایور و همسران و با حضور اساتید برجسته برگزار می‌گردد.

امیر سرتیپ دوم معصومی اذعان‌ کرد: کارکنان و خانواده ها امروز با ارتقاء بصیرت دینی، سیاسی و انقلابی خود و یادگیری مهارت های لازم بصیرتی باید در سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی و نقشه های تفرقه انگیز دشمن بین مسلمانان، بستر زندگی بدون مخاطره رابرای خود فراهم کنند.

معصومی با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه بیان کرد: بسیاری از تغییرات جامعه ریشه در خانواده دارد و همه دستاورد های علمی، فرهنگی، دینی و هنری بشر در سایه خانواده سالم و امن پدید آمده است و استحکام خانواده به عنوان مهم‌ ترین نهاد تشکیل دهنده جامعه اثرگذاری مستقیم و نقش مهمی بر استحکام جامعه دارد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق خاطر نشان کرد: مطالعه و پژوهش‌ها در حوزه‌ های مختلف جامعه شناختی، علوم قرآنی و دینی اذعان دارند که بسیاری از عوامل تحکیم خانواده اکتسابی هستند و اساسا موضوع آموزش و برگزاری دوره‌ های آموزشی و بصیرتی نقش جدایی ناپذیری در این فرایند دارند.

دوره بصیرت ویژه کارکنان و خانواده ها به مدت ۳ روز با موضوعات سبک زندگی فردی، اجتماعی، خانوادگی، مهارت های بعد از ازدواج و سواد رسانه در این منطقه برگزار شد.

پایان پیام/

کد خبر 1734685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =