فعالیت ۲۳۰۰ طلبه طرح امین در مدارس فارس

عسکری گفت: در سطح استان فارس بیش از دوهزار و سیصد طلبه طرح امین به صورت جهادی در مدارس فعالیت می کنند و توانسته اند ارتباط خوبی با نسل نوجوان وجوان برقرار کنند و به شبهات انها پاسخ بدهند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در نشست منطقه ۳ کشوری ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با حضور استان های ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه وبویراحمد و فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش فارس به شکل کنونی از ۱۱۶ سال قبل راه اندازی شده و  در ابتدا برخی از استان های همجوار را نیز  تحت پوشش داشته است.

وی افزود: ۶۲ هزار معلم شاغل کار تعلیم و تربیت بیش از ۹۴۰ هزار دانش آموز را در سطح استان برعهده دارند.

عسکری تصریح کرد: حوزه علمیه فارس با قدمت بیش از  ۷۰۰ ساله خود همواره سرآمد بوده است به طوری که مدرسه خان شیراز  در دوره صفویه بسیار معروف بوده است.

وی ادامه داد: بزرگانی بیشماری در ادوار مختلف در این سرزمین پرورش یافته اند لذا نمونه های بسیاری از علما را در دوران گذشته و معاصر  را در فارس داشته ایم  که نامشان در تاریخ می درخشد.  

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: از سوی رهبر معظم انقلاب، شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام نامیده شد و ایشان جایگاه فارس را در قله دانستند.

وی اضافه کرد: تقدیم ۱۵ هزار شهید به انقلاب در استان فارس و تعلق ۲۵ درصد از این شهدا به جامعه دانش آموزی و فرهنگی از دیگر افتخارات این استان وآموزش و پرورش است.

عسکری عنوان کرد:بر اساس سندتحول بسیاری از دستگاه ها جز عوامل موثر تربیت محسوب می شوند اما حوزه علمیه هم از عوامل موثر و هم از عوامل سهیم در فرآیند تعلیم و تربیت است. 

وی ادامه داد: حوزه علمیه نقش حمایتی در تعلیم و تربیت ایفا می کند و بواسطه اهمیت نقش حوزه در فرآیند تعلیم و تربیت بیش از ۲۵سال است که دفتر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود:پس از تدوین سند تحول و بر اساس این سند قرار است از ظرفیت حوزه‌های علمیه در تعمیق و تثبیت مبانی دینی و اعتقادی دانش آموزان بهره مند شویم.

وی ادامه داد: تلاش داریم با تعامل با حوزه های علمیه دانش آموزانی در تراز تمدن اسلامی تربیت کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مدارس طرح امین عنوان کرد: همه مدارس تحت هر عنوانی در محتواهای درسی و برنامه های تربیت و آموزش های عمومی تابع آموزش و پرورش هستند لذا مدارس امین وابسته به حوزه علمیه هستند و تنها فعالیت های فوق برنامه خود را بر اساس برنامه های ارایه شده از سوی حوزه های علمیه انجام می دهند.

عسکری اذعان کرد: در استان فارس ۹ مدرسه طرح امین داریم که به واسطه استقبال مردم از این نوع مدارس توسعه آنها را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در استان فارس ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه طرح امین داریم که به صورت جهادی در مدارس فعالیت می کنند و توانسته اند ارتباط خوبی با دانش آموزان برقرار کنند و به شبهات انها پاسخ بدهند.

کد خبر 1734680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =