طرح چابک‌سازی کتابخانه‌های مساجد اجرا می‌شود

حجت الاسلام حجت پناه از اجرای طرح چابک سازی کتابخانه‌های مساجد چهارمحال و بختیاری خبرداد و گفت: این طرح با شعار «آینده خواندنی است» آغاز و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

حجت الاسلام محمد ابراهیم حجت پناه از اجرای طرح چابک سازی کتابخانه‌ های مساجد چهارمحال و بختیاری خبرداد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح با شعار «آینده خواندنی است» آغاز و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

مدیرستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تا به امروز تعداد ۳۰۰ کتابخانه مسجد زیر نظر کانون های فرهنگی هنری استان تاسیس شده و مشغول خدمت رسانی به نوجوان و جوانان هستند.

وی ابرازکرد: ایستگاه مطالعه کتاب برای مراجعه کنندگان به ستاد استان ایجاد شده است تا ارباب رجوع از فرصت حضور خود در ستاد کمال استفاده را از «یارمهربان» داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بچه های مسجد باید باعث کتابخوان شدن دیگران شوند؛ ادامه داد: این امر مهم مقدماتی دارد از جمله اینکه بچه های مسجد با کتاب خوب آشنا شده باشند.

حجت الاسلام حجت پناه ضمن تشکر از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برای اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه های مساجد، افزود: کتابخانه های منتخب استان با چرخش کتاب ها در کتابخانه ها در طرح تبادل کتاب به استفاده بهتر از کتاب ها کمک خواهند کرد که این نیاز به خلاقیت و ابتکار بچه های مسجد دارد.

وی ضمن فراخوان ارسال ایده های چابک سازی کتابخانه های مساجد، افزود: بچه های مسجد ایده های خود را در اختیار دیگر کانون ها و کتابخانه ها قرار داده و ستاد استان ارائه کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال وبختیاری در پایان اظهار امیدواری کردند، با افتتاح و تاسیس کانون فرهنگی هنری مسجد الاقصی شاهد برگزاری برنامه های کانون ها و جشن هفته کتاب و کتابخوانی در همه مساجدعالم و خصوصا مسجدالاقصی باشیم.

خاطرنشان می‌شود: اجرای سرود های میدانی و پاتوقی، اجرای طرح «نذرکتاب» شامل جمع آوری و اهدا کتاب به کتابخانه های مساجد، اجرای طرح «گردش کتاب» با تبادل کتاب ها در کتابخانه های عمومی مساجد استان به ویژه کتابخانه های مساجد روستایی و عشایری، برپایی نمایشگاه های محله محور کتاب، برگزاری جلسات معرفی و نقد کتاب، اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه های منتخب، تجهیز کتابخانه های مساجد به کتاب، قفسه کتاب، میز مطالعه و صندلی و برپایی کرسی های نقد و بررسی کتاب از جمله ویژه برنامه های کتابخانه های مساجد استان چهارمحال و بختیاری در هفته کتاب است.

کد خبر 1734436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =