سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه‌های بزرگ لرستان قول مساعد داد

استاندار لرستان در نشست‌های جداگانه با مسئولان ارشد سازمان برنامه و بودجه کشور خواسته‌ها و مطالبات مهم استان را پیگیری کرد و سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه‌های بزرگ لرستان قول مساعد داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، فرهاد زیویار، امروز(۲۲آبان)، در دیدارهای جداگانه‌ای با جانشین رئیس سازمان برنامه بودجه، رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور، توتونچی ملکی، رئیس امور برنامه و بودجه استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور، پیگیری‌هایی درباره تخصیص اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به لرستان، تخصیص اعتبارات راه‌آهن در سال ۱۴۰۲ و لایحه ۱۴۰۳، آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک به منظور ثبت جهانی این اثر تاریخی و صدور مجوز ماده ۲۳ سد معشوره، تامین اعتبار ساختمان استانداری و افزایش اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۳ لرستان انجام داد.

جانشین سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن قول مساعد برای حل مشکل ساخت ساختمان سپاه استان و آزادسازی هرچه سریع‌تر حریم قلعه فلک‌الافلاک به منظور ثبت جهانی قول مساعد داد.

وی گفت: به منظور تامین اعتبار ۱.۲ میلیارد دلار و تخصیص اعتبار پروژه راه‌آهن از طریق تهاتر نفت و صدور مجوز ماده ۲۳ سد معشوره و بررسی تامین اعتبار ساختمان استانداری لرستان طی نشستی با دیوان محاسبات کشور همکاری‌های لازم صورت خواهد گرفت.


 
در حوزه امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه به منظور هزینه‌های جاری استان و کسری‌های استان در سال ۱۴۰۲ به ویژه در حوزه کشاورزی قول مساعد داده شد که تا پایان سال موانع موجود برطرف شود.

 گفتنی است، در حوزه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تخصیص‌های ۱۴۰۲ نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد بگ سهم مناسبی به استان اختصاص داده شود.

در این دیدارها، معاون امور عمرانی استاندار لرستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان فرهاد زیویار را همراهی کردند.

کد خبر 1733368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =