آماده سازی و تحویل 20 هزار مسکن مهر تا پایان سال جاری

استاندار قم با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون، بیش از 13 هزار واحد مسکونی در استان به متقاضیان تحویل داده شده است، از آماده سازی و تحویل بالغ بر 20 هزار واحد دیگر تا پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، کرم رضا پیریایی، استاندار قم، امروز(11شهریور) در جلسه شورای مسکن استان، با قدردانی از حضور مسئولانه اعضای شورای مسکن در جلسات، اظهار کرد:  جلسات شورای مسکن استان هم از حیث روند برگزاری و هم از لحاظ نتیجه و کارایی، مطلوب شده است.


وی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر، تاکنون، در استان، بیش از 13 هزار واحد مسکونی و در چهار مرحله، به متقاضیان تحویل داده شده است، از آماده سازی و تحویل، بالغ بر 20 هزار واحد دیگر تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: ساخت این تعداد واحد، با پیشرفت خوبی در حال انجام بوده و به تدریج پس از تکمیل نهایی، به بهره برداری خواهند رسید.


استاندار قم با تاکید بر لزوم تسریع در آماده سازی امکانات و تاسیسات زیربنایی پروژه های مسکن مهر در حال اجرا، گفت: تامین گاز، برق، آب، تلفن و دیگر نیازهای خدماتی و رفاهی، جز نیازهای اولویت دار این پروژه ها محسوب شده و باید دستگاه های متولی با جدیت و در اسرع وقت نسبت به تامین آن ها وارد عمل شوند.


پیریایی به پیشرفت مناسب اجرای شبکه های آب، گاز، برق و مخابرات در پروژه های مسکن مهر شهر قم و شهرهای زیر 25 هزار جمعیت استان اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به تقویم زمانی تعیین شده برای پروژه های مسکن مهر استان به ویژه واحدهای در نوبت تحویل، لازم است عملیات شبکه گذاری و نصب انشعابات ضروری، با سرعت بیشتری پیگیری و انجام شود.


وی با تاکید بر لزوم تعیین اهداف و برنامه های راهبردی مسکن استان در آینده، تلاش برای اتمام باقیمانده تعهدات استان در بخش مسکن مهر و تمرکز بر اجرا و تکمیل طرح های مسکن خود مالکین و نیز احیای بافت های فرسوده را از مهم ترین اولویت های استان در این بخش نام برد و افزود: برنامه های بخش مسکن استان در سال 92، باید با توجه به نیازهای استان و لحاظ سیاست ها و نوع نگاه وزارت برنامه ریزی گردد.


استاندار قم با اشاره به مشکل بافت های فرسوده در قم، زلزله را بزرگ ترین عامل تهدید و اشتغالزایی و کمک به نوسازی سیمای شهری را از مهم ترین فرصت های ناشی از این موضوع عنوان و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود، برای بررسی علمی و جامع مشکل بافت های فرسوده، سمینار تخصصی با حضور صاحبنظران و کارشناسان صاحب تجربه و نظر کشوری و استانی، در قم برگزار شود.


پیریایی با اشاره به میزبانی موفق جمهوری اسلامی ایران از اجلاس جنبش غیر متعهدها، گفت: شکوه اجلاس شانزدهم، جهان را به حیرت و تعجب واداشت و بی شک داشتن چنین رهبر بصیر و فرزانه و مسولان با درایتی که موجبات این عزت و افتخار جهانی را فراهم کردند، مایه افتخار و سربلندی است.
 

پایان پیام/

کد خبر 167960

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha