نظارت بر بازار باید مستمر و دائمی باشد

استاندار قم با تاکید بر لزوم ریشه یابی و تحلیل دقیق تحولات بازار، گفت: نظارت بر بازار باید مستمر و دائمی باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، کرم رضا پیریایی، استاندار قم، امروز (11شهریور) در جلسه ستاد تنظیم بازار استان طی سخنانی با مهم خواندن بحث تنظیم بازار کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان، اظهار کرد: دسترسی آسان مردم به کالاهای اساسی و نظارت بر قیمت این کالاها، موضوع مهمی است که از سوی دستگاه های متولی باید انجام گیرد.


وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته، هم اکنون شاهد تنظیم بازار این کالاهای اساسی در استان، هستیم، افزود: نظارت بر بازار باید مستمر و دائمی باشد.


پیریایی به نوسانات اخیر بازار مواد پروتئینی اشاره و خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی مناسب، باید مشکلات و نوسانات موجود در این زمینه برطرف شود.


استاندار قم با تاکید بر لزوم ریشه یابی و تحلیل دقیق تحولات بازار، گفت: تجزیه و تحلیل درست موضوعات و شناخت دقیق عوامل موثر بر نوسانات بازار تولید، عرضه و مصرف، می تواند موفقیت آمیز بودن برنامه ها و طرح های مربوط به تنظیم بازار را تضمین نماید.


وی با اشاره به اینکه در بررسی ها از نگاه یک سویه باید پرهیز کرد، گفت: اگر ما می خواهیم مشکلات به صورت اساسی و کامل برطرف شود، باید برطرف شدن آن ها را هم از دید دولت و هم از دید کشاورزان بررسی کنیم؛ تنها در این صورت است که ما به یک جمع بندی مناسب خواهیم رسید.


پیریایی با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس، لزوم برنامه ریزی مناسب برای برپایی نمایشگاه های پاییزه عرضه مستقیم کالا را خواستار شد و عنوان کرد: برای سهولت دانش آموزان و کمک به آرامش خانواده ها، اقلام مدرسه ای، در نمایشگاه پاییزه و فروشگاه های مشخص، در اختیار شهروندان قرار می گیرد.


پایان پیام/

کد خبر 167959

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha