بخشندگی و مهربانی عزت آفرین است

حجت الاسلام دانشمند گفت: بخشندگی و مهربانی افراد نسبت به همدیگر و جامعه پیرامونی خود عزت آفرین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام «مهدی دانشمند» شامگاه یکشنبه(6 دیماه) در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اصفهان با اشاره به سنت حسنه صورت گرفته اظهارداشت: این اقدام به سبب اینکه مورد خوشحالی بسیاری از خانواده ها و افراد در بند می شود، از سنت ها و اتفاقات بسیار مبارک محسوب می شود.

واعظ برجسته کشور افزود: بخشندگی و مهربانی افراد نسبت به همدیگر و جامعه پیرامونی خود عزت آفرین بوده و در روایات متعدد به آن توجه شده است که مسلمان به آن بپردازند.

 

وی با اشاره به اینکه خوش خلقی و دست بخشنده موجب سعادتمندی انسان می شود، تصریح کرد: بسیاری از افراد کافر هم از چنین ویژگی برای نجات خود بهره گرفته و مشمول عذاب نشده اند.

حجت الاسلام دانشمند مردم را توصیه به خوش خلقی و بخشندگی کرد و اذعان داشت: یکی از چالش های امروز جامعه فراموشی اخلاق بوده که منجر به خسارت های زیادی شده است.

 

وی همدلی و همکاری مردم در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را حائز اهمیت دانست و گفت: یکی از فرصت های خیلی خوب در ماه مبارک رمضان که می تواند ثواب روزه داری را چند برابر کند همین کارهای خیر و مایه خوشحالی دیگران می باشد.

واعظ برجسته کشور ادامه داد: هدیه نقدی به ستاد دیه برای آزادی زندانیان به نیت افراد خانواده و بازماندگان مورد پسند بوده و لازم است که این موضوع نیز بپردازیم.

 

وی ترویج کار خیر در جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: تشویق کودکان به انجام کار خیر منجر به برکت زندگی و آموزش سخاوتمندی در زندگی آینده آنان می شود.

کد خبر 1259044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =