"شهر امید" با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی میزبان روزه‌داران تهرانی می‌شود

خونویی از اجرای "شهر امید" همزمان با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در ۶ نقطه شهر تهران خبر داد و گفت: "شهر امید" با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی میزبان روزه‌داران تهرانی می‌شود.

"حمیدرضا خونویی"، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره مهمترین برنامه‌های این سازمان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در شهر تهران به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه برنامه "شهر‌امید" را تا پایان ماه مبارک رمضان هر روز در فرهنگسرا‌های اشراق، بهمن، تهران و ولاء برای میزبانی از روزه‌داران اجرا می‌کند.

 

 

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره اهداف برگزاری ویژه برنامه شهر‌امید که در ۶ نقطه شهر تهران اجرا می‌شود، اظهار کرد: این برنامه با هدف ارتقا روحیه نشاط شهروندی برگزار می‌شود در واقع در این ویژه برنامه، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در راستای پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها در شب‌های ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است، همچنین در کنار آن؛ برنامه‌های نوروزی شامل برپایی غرفه‌های سرگرمی و کودک، برنامه‌های می‌دانی و ویژه برنامه‌های افطار اجرا می‌شود.

 

 


وی با اشاره به میزبانی باغ کتاب از خانواده‌ها در ویژه برنامه شهر‌امید گفت: در باغ کتاب هر روز برای ایجاد فضایی شاد و مفرح برای خانواده‌ها برنامه‌های متنوعی در سه بخش بازی‌ها، غرفه‌ها و استیج برای کودکان و نوجوانان از ساعت ۱۶ تا ۲۴ اجرا می‌شود. در کنار این برنامه‌ها غرفه‌های متنوع عرضه محصولات فرهنگی و کالا‌های مرتبط با نوجوانان و غرفه‌های عرضه خوراکی و نوشیدنی برای افطار در نظر گرفته شده است.

 

 


خونویی با اشاره به اجرای برنامه‌های مذهبی، نمایش، مسابقه و جایزه در باغ کتاب گفت: در هر شب از ویژه برنامه رمضان و نوروز باغ کتاب، چهار برنامه با محوریت اجرا و فعالیت‌های قرآنی، انواع نمایش‌های عروسکی، مسابقه و جایزه برگزار می‌شود. این برنامه از روز ۳ تا ۱۳ فروردین ماه هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۱ در ورودی اصلی باغ کتاب برگزار می‌شود. ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

 

 


وی از برگزاری اولین جشنواره بازی‌های رومیزی باغ کتاب تهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این جشنواره در مجموعه علمی و فرهنگی باغ کتاب در چهار سطح مبتدی، آماتور، حرفه‌ای و کارآگاهی برای تمام گروه‌های سنی برگزار می‌شود. در این جشنواره هر فرد با گذر از هر چهار مرحله و کسب امتیاز کامل تا سقف سه مرتبه، از طرف باغ کتاب جایزه دریافت خواهد کرد. این جشنواره در ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در بلوک C این مجموعه، رو‌به‌روی سالن شماره ۱ پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار می‌شود.

 

 


معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در دریاچه شهدای خلیج فارس همزمان با ماه مبارک رمضان توضیح داد: دریاچه شهدای خلیج فارس از ساعاتی قبل از اذان مغرب میزبان شهروندان است؛ هر روز از ساعت ۱۶ در مقبره الشهدا برنامه‌های مذهبی و معنوی از جمله جزخوانی قرآن، مناجات خوانی و روایتگری اجرا می‌شود. همچنین هنگام اذان مغرب مراسم نماز جماعت برگزار می‌شود و با افطاری ساده از روزه‌داران پذیرایی می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: در تنب بزرگ دریاچه شهدای خلیج فارس در بخش استیج جشنواره "شهر‌امید" از ساعت ۲۰ تا ۲۳ برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان کودک و بزرگسال اجرا می‌شود که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای موسیقی اقوام، کتابخوانی، برگزاری مسابقه برای حاضران، برنامه ویژه کودکان و... اشاره کرد.

 

 

خونویی از اجرای هنرمندان موسیقی کشور در ویژه برنامه شهر‌امید در دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد و گفت: در این برنامه تعدادی از خوانندگان مطرح کشور به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

 

 


معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار کرد: در بخش می‌دانی برنامه‌های دریاچه شهدای خلیج فارس همزمان با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۵۰ غرفه پیش‌بینی شده که محصولات فرهنگی و صنایع دستی، محصولات غذایی و پوشاک اقوام گوناگون در آن عرضه می‌شود، این غرفه‌ها هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۳ فعال خواهند بود.

کد خبر 1258999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =