منابع بانکی برای مهار تورم به سمت تولید سوق یابد

نخعی گفت: برای تحقق شعار سال باید منابع بانکی را به سمت تولیدِ بیشتر، حتی تولیدات روستایی سوق دهیم و نباید از روستا و تولیدات روستایی غفلت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، مصطفی نخعی -نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس- شامگاه (۶ فروردین) در جمع مردم روستای اسدآباد نهبندان اظهار کرد: با توجه به تحریم و مشکلات اقتصادی، توسعه باید تدریجی و قدم به قدم باشد.

 

وی با بیان اینکه بیش از 10 سال است که نامگذاری سال ها برای جهت گیری اقتصادی از سوی رهبری تعیین شده است، افزود: در هر سال چند نکته مهم برجسته می شود امسال تورم و رشد تولید برجسته شده است، اگر هر سال برای نکات برجسته شعار توجه، برنامه ریزی و برای آن تلاش می کردیم مطمئنا شرایط اقتصادی کشور بهتر از وضع الان بود.

 

نخعی با بیان اینکه باید منابع بانکی را به سمت تولید سوق حتی تولیدات روستایی سوق دهیم، گفت: برای تحقق شعار سال باید به روستا و تولیدات روستایی توجه کنیم، همچنین از حاشیه نشینی نباید غفلت کنیم.

 

وی با بیان اینکه مسئولان باید از نزدیک مشکلات را رصد و برای آن برنامه ریزی کنند، افزود: مردم شرایط کشور را درک می کنند بخش زیادی از کمبودها به خاطر کسری بودجه، منابع و درآمدها است.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس تصریح کرد: طبق دستور رهبری امسال خط قرمز ما این بود که سقف بودجه افزایش نیابد و این اتفاق افتاد اما بازهم خوش بین نیستیم که هزینه ها که بخشی از درآمد فروش نفت، مالیات و سایر هستند تحقق یابد اما با وجود کمبودها کشور در حال توسعه است.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه باید کلیدواژه سرمایه گذاری در ارتباطات تحقق یابد، گفت: در دهگردشگری ها باید مسائل رصد و برنامه داشته باشیم، سال ها شهرستان نهبندان، واژه محرومیت و کمتر توسعه یافتگی را با خود همراه دارد در نهبندان در بسیاری از شاخص ها به دلیل مسائل زیرساختی عقب ماندگی داریم که تمام اهتمام خود را بر تکمیل زیرساخت ها گذاشته ایم.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس عنوان کرد: به لحاظ فضای درمانی امروز با سه سال گذشته متفاوت هستیم و پیشرفت هایی داشته ایم بیمارستان 32 تختخوابی نهبندان به 98 تختخواب ارتقاء یافت. اورژانس بیمارستان راه اندازی و کلنیک تخصصی در حال راه اندازی است، بیمارستان شوسف هم مجوز گرفته است لذا زیربناهای عمده درمان یا به مرحله اصلی رسیده و یا در حال ساخت است.

 

نخعی تصریح کرد: سرمایه گذاران زیادی مراجعه ولی به دلیل انرژی در نهبندان شرمنده می شدیم اما هم اکنون پست برق 400 کیلوولت نهبندان با همکاری سه مجموعه راه اندازی شده است. در شاخص های مختلف با کمک مسئولان اجرایی امروز نسبت به سه سال اخیر شاخص ها بهبود یافته است.

 

وی با بیان اینکه موارد و مسائل روستای اسدآباد در دستور کار قرار می گیرد، گفت: آب روستای اسد آباد اولویت دارد، مجتمع حسین آباد در سال 1360 احداث شده است و فرسودگی دارد هم اکنون 18 روستا از آن بهره مند هستند اما 55 کیلومتر خط انتقال و هزار و 100 متر مکعب مخزن و سه یستگاه پمپاژ و 50 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که با وضعیت بودجه ای وزارت نیرو این اعتبار بزرگ به زودی قابل تحقق نیست.

 

نخعی  ادامه داد: 5 هزار نفر مشمول این پروژه می شوند ما توانستیم این پروژه را در موارد دیگر برنامه ریزی کنیم تا بخشی از مشکلا رفع شود.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه گفت: با اعتبار 50 میلیون تومان چمن مصنوعی برای سه روستا خریداری شده است و زیرسازی ها باید فراهم شود.

 

وی  در پایان  افزود: همچنین 500 میلیون تومان برای روستای اسد آباد تامین اعتبار شده است امیدواریم که در پروژه های اولویت دار روستا هزینه شود.  

 

 

 

کد خبر 1258970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =