ادای دِین کانون فرهنگی هنری معراج به مسجد آیت الله میلانی راور+تصاویر

کانون معراج مسجد آیت الله میلانی راور پس از قریب ۱۵ سال دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و با ایجاد تنوع در آن، مخاطبان زیادی جذب کرده است.

خبرگزاری شبستان؛ کرمان-راور

 

یکی از سه مسجد قدیمیِ فعال در شهرستان راور است؛ در کنار مساجد جامع و صاحب الزمان؛ آنطور که عباس(منصور)علمداری 55 ساله به خبرنگار خبرگزاری شبستان می گوید از وقتی 6، 7 ساله بوده و با پدرش مسجد آیت الله میلانی می رفته، این مسجد فعال بوده است.

 

 

وی می افزاید: مسجد آیت الله میلانی آنطور که قدیمی تر ها می گوییند حدود 100 سالی قدمت دارد و آیت الله حقیقی از علما و مفسران کرمان، روزگاری در این مسجد اقامه جماعت کرده است.

 

 

علمداری با بیان اینکه این مسجد حدود 300 مترمربع زیربنا دارد؛ راز موفقیت این مسجد در ادوار مختلف را امام جماعت آن دانست و تأکید کرد: روحانی خوب می تواند افراد را به مسجد جذب کند ضمن اینکه هیئت امنا نیز در این امر نقش دارند.

 

 

وی با متذکر شدن این مطلب که مردم نیز مردمی متدین هستند که در رونق مسجد مؤثر است؛ به نقش کانون فرهنگی هنری معراج اشاره کرد که فعالیت های آن در بخش های مختلف بر رونق مسجد و جذب مخاطب افزوده است.

 

محمد احمدی برهان آبادی، مسئول کانون فرهنگی هنری معراج هم با بیان اینکه این کانون از سال 1386 تأسیس و با فعالیت های مختلفی که شاخص ترین آن سرود است؛ امروز به یکی از قطب های سرود جنوب شرق کشور تبدیل شده است؛ پایگاه اصلی سرود استان کرمان را کانون فرهنگی هنری معراج مسجد آیت الله میلانی راور عنوان کرد.

 

 

کانون معراج حالا دیگر پس از قریب 15 سال دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و با ایجاد تنوع در آن، مخاطبان زیادی جذب کرده است.

 

 

این فعالیت ها از جلسات سنتی قرائت قرآن کریم گرفته تا مراسم «تولد رفیق شهیدم» را شامل می شود؛ این مراسم تاکنون برای دهها شهید در پنجشنبه هر هفته با عنوان «پنجشنبه های شهدایی» برگزار شده است.

 

علاوه بر این، جهت پاسداشت مقام شهدا ضمن برگزاری اردوی درون استانی زیارت شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، اردوی اصفهان برای زیارت مزار شهیدان حججی، خرازی، کاظمی و... نیز برگزار شده است.

 

کانون معراج در جهت ترویج یاد و نام امام زمان طرح «مرام مهدوی» را ظهرهای پنجشنبه هر هفته برگزار می کند؛ به این صورت که هر خانه به نیت فرج امام زمان عجل الله تعالی یک یا چند غذا بیشتر از تعداد اعضای خانه پخت و توسط بچه های کانون میان نیازمندان توزیع می کنند.

 

بچه های کانون «جمعه های جهادی» هم دارند که به روستاهای اطراف رفته برای ساخت منزل محرومین و... کمک می کنند؛ توزیع سه هزار و ۴۰۰ قرص نان صلواتی به مناسبت ولادت حضرت مهدی عجل الله تعالی و جشن های شعبانیه از دیگر فعالیت های قابل ذکر توسط کانون فرهنگی هنری معراج مسجد آیت الله میلانی است.

 

شاخص ترین فعالیت کانون اما همانگونه که اشاره شد، سرود است؛ «گروه سرود معراج» در استان زبانزد است؛ گروهی متشکل از تقریباً یکصد نفر که تاکنون حائز رتبه های برتر کشوری هم شدند و قابلیت های آن در سطحی است که بچه های کانون خواستار راه اندازی دبیرخانه دائمی سرود بچه های مسجد در این شهرستان و با محوریت کانون فرهنگی هنری معراج هستند.

 

برگزاری کارگاه آموزش مسائل خانواده با همکاری نیروی انتظامی، فعالیت هیئت اندیشه ورز، راه اندازی، باشگاه رزمی کانون، گروه نمایش و... از دیگر موارد انجام شده توسطه بچه های کانون است.

 

اردوی نوجوانان وجوانان کانون معراج مسجد آیت الله میلانی به مشهد مقدس در روزهای آخر سال با اعزام 47 نفر انجام شد که 6 نفر زائر اولی بودند.

 

بچه های کانون معراج همچنین مراسم تحویل سال نو را در گلزار شهدا برگزار کردند و برای ماه مبارک رمضان نیز علاوه بر جزءخوانی روزانه قرآن کریم که پنج شنبه های ماه مبارک رمضان در محل گلزار شهدا به نیابت از شهدا برگزار می شود؛ برگزاری مسابقات ورزشی در شب های ماه مبارک رمضان، اجرای سرودهای پاتوقی در خیابان های شهر به مناسبت عید نوروز، اردوهای جهادی در نوروز و ماه مبارک رمضان، برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام را نیز در دست اجرا دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 1258965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =