مسجد محور حرکت جامعه است

ایروانی گفت: مسجد محور حرکت جامعه است و هیئت امنا و امام جماعت مسجد باید با همکاری یکدیگر مسائل و مشکلات مردم محله و روستا را مطالبه گری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، ابوالفضل ایروانی -فرماندار نهبندان- شامگاه (۶ فروردین) در جمع مردم روستای اسدآباد نهبندان اظهار کرد: اساس گردشگری ها بر پایه مسجد و مسجد محوری است، چراکه پایگاه مسجد باید فعال شود.

 

به گفته وی، مسجد محور حرکت جامعه است و توجه به مسائل اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مسجد امکان دارد با این وجود در برهه ای از زمان از مسجد و پایگاه اعتقادی خود غفلت کردیم.

 

ایروانی عنوان کرد: اگر مسجد در دوران دفاع مقدس نبود روحیه اعتقادی و جهادی هم تقویت نمی شد ساختارهای جمهوری اسلامی به نام شوراها و دهیاری ها شکل گرفت تا مسائل و مشکلات مردم بررسی و مطالبه گری شود.

 

وی با بیان اینکه شوراها و دهیاری ها با همراهی هیئت امنا و امام جماعت مسجد باید مشکلات محله و روستا را احصا و مطالبه گری کنند، افزود: مشکلات نباید سلیقه‌ای رفع شود بلکه باید با همراهی هیئت امنا و شوراها برای آن برنامه ریزی شود.

 

فرماندار نهبندان با اشاره به مسائل زیربنایی آب و کشاورزی، گفت: دولت در حوزه زیرساخت ها کمک می کند اما در سطح شهرستان 287 روستای فعال داریم، که هزینه خدمت رسانی را افزایش می دهد، همچنین مصوبات دهگردشگری پیگیری شود.

 

وی تامین آب شرب نهبندان را یک ضرورت در سطح ملی عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور بر این مهم تاکید و یک قرارداد منعقد کرده اند که امیدواریم تا پایان سال 1402 با همکاری قرارگاه شهید ناصری آب شرب نهبندان و روستاهای آن را تامین شود.

 

فرماندار نهبندان تصریح کرد: تا پایان سال 1402 شاهد تغییر اساسی در تامین آب شرب خواهیم بود، به هیچ عنوان اجازه کم لطفی به مردم را نخواهیم داد.

 

ایروانی با بیان اینکه تعریض جاده روستای اسدآباد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: شهرستان کویری نهبندان بیش از 800 قنات فعال دارد و نباید اجازه دهیم قنات غیرفعال و خشکیده شود لذا کشاورزان باید به دنبال لایه روبی قنوات و آبخیزداری باشند.

 

وی در پایان گفت: در نقاط صفر مرزی نهبندان گروه های جهادی و جوان پرور داریم که به آن افتخار می کنیم.

 

 

 

 

کد خبر 1258963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =