حضور قاریان ممتاز در محفل جزءخوانی قرآنی

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، قاریان ممتاز این شهرستان در محفل جزءخوانی قرآنی حضور پیدا می ‌کنند.

سعید علیپور- مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان- در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان شمالی اظهار کرد: محفل جزءخوانی قرآن کریم از سوم فروردین ماه همزمان با نخستین از روز ماه مبارک رمضان همه روزه عصرها در محل آستان مقدس امام زاده نقی الهادی(ع) این شهرستان برگزار می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این محفل جزءخوانی شامل خواهران و برادران است که پس از اقامه نماز و مغرب عشاء همراه با افطاری می باشد.

 

علیپور با اشاره به برنامه های فرهنگی ماه مبارک این شهرستان عنوان کرد: برنامه های فرهنگی در آستان متبرک قبور سادات برگزار می شود که شامل جلسه پرسش و پاسخ به شبهات در دهه اول ماه مبارک رمضان با حضور دکتر سید مهدی موسوی نیا است.

 

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان بیان کرد: تلاوت نور(قرآن کریم) هر شب پس از افطار و اقامه نماز مغرب و عشاء و برپایی سفره افطار از دیگر برنامه های ماه مهمانی خدا با حضور قاریان، قرآن آموزان و عموم  مردم است.

 

علیپور تصریح کرد: همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده و سنوات گذشته، جزء خوانی قرآن کریم در تمام مساجد و امام زادگان با حضور جوانان و نوجوانان و سایر اقشار مردم برگزار می شود.

 

وی اضافه کرد: با توجه به تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان برنامه های فرهنگی خوبی برای عموم و مسافران در نظر گرفته شده و امید است بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم.

 

این شهرستان با سه هزار و ۲۰۵ رقبه بیشترین رقبات استان را دارد و دارای ۹۵۸ موقوفه و ۶۲ بقاع متبرکه است.

 

کد خبر 1258956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =