مسلمانان میزبان افطار میان ادیانی در «استکهلم»

نمایندگان جوامع مسلمان، مسیحی و بودایی برای یک افطار میان ادیانی در استکهلم گرد هم آمدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «آناتولی»، نمایندگان جوامع مسلمان، مسیحی و بودایی برای یک افطار میان ادیانی در استکهلم گرد هم آمدند.

 


«طاهر آکان»، رئیس فدراسیون اسلامی سوئد در بیانیه‌ای در این باره گفت: ما در ماه رمضان با دوستان مسیحی و بودایی خود از فضای عشق و محبت بر اساس آموزه‌های اسلام و دیگر ادیان ابراهیمی بهره‌مند می‌شویم.

 


آکان افزود: ماه رمضان مردم را از مذاهب و فرهنگ‌های مختلف در فضایی پر از عشق و محبت که ماه مهمانی خدا نام دارد، گرد هم می‌آورد.

 


وی خاطرنشان کرد که مسمانان، مسیحی‌ها و بودایی‌ها گفتگو‌های خود را در فضایی صمیمانه‌تر ادامه خواهند داد و روابط خود را براساس مشترکاتی که دارند، تقیوت خواهند کرد.

 


رئیس فدراسیون اسلامی سوئد تأکید کرد که پیروان ادیان مختلف باید تلاش کنند تا در موقعیت‌های زیبا و با ارزش دور هم جمع شوند و پیوند‌های انسانی خود را عمیق‌تر کنند.

 


«طاهر آکان»، خاطرنشان کرد که پیروان ادیان مختلف وظیفه دارند برنامه‌هایی را تدارک ببینند تا بر اساس ارزش‌های مشترک انسانی در موقعیت‌ها و فضا‌های زیبای معنوی گردهم بیایند.

 


«یونت کان تزل»، سفیر ترکیه در سوئد از فدراسیون انجمنهای اسلامی سوئد برای برگزاری این ضیافت افطاری تشکر کرد.

 


وی تأکید کرد که برگزاری چنین مراسمی می‌تواند موجب ایجاد انسجام در جامعه و تعمیق پیوند‌های میان ادیانی و میان فرهنگی شود.

کد خبر 1258953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =