رویکرد فعالیت مسجد امام حسن مجتبی(ع) ارتقاء معرفت دینی نوجوان است

مسجد امام حسن مجتبی(ع) واقع در دهقان ویلای دوم کرج با رویکرد ارتقاء معرفت دینی نوجوانان و جوانان همزمان با ماه مبارک مهمانی خدا، ویژه برنامه های متنوعی را برای مردم منطقه به ویژه نوجوانان و جوانان برپا کرده است.

خبرگزاری شبستان البرز: ماه مبارک رمضان همواره در اذهان عمومی مردم به ویژه فعالان مسجدی به عنوان خاستگاه عبادی و الهی است؛ نهادی که زمینه سازی رشد و خودسازی درونی را برای عموم مردمان فراهم می کند و قدرت رشد و تفکر الهی را به عنوان یک سرمایه عظیم الهی ماندگار برای انسان به ارمغان می آورد.

 

رمضان، ایام خاص الهی است که در آن انسان با مظاهر الهی همانند دعا، سحرخیری، روزه داری، قرائت کلام الله مجید انس و الفت می گیرد و همین قدرت تفکر سرمایه ای برای آخرت او می شود تا به این وسیله زمینه رشد و کمال مرتبه خویش را فراهم کند.

 

قدرمسلم، وجود نیروهای فعال مسجدی که بیش از جوانان، نوجوانان را در بر می گیرد، یکی از فرصت های احیاء مسجد در مسیر تحقق مسجد تراز اسلامی است.

 

از دیگر فرصت های ماه رمضان، هم افزایی و همراهی امام مسجد با نوجوانان و جوانان مسجدی است که به این واسطه می توان انتظار رشد ارزش های اسلامی در جامعه را در نظر داشت.

 

 

برپایی سفره افطاری سنّتی دینی و ایمانی است

 

حجت الاسلام افشاردوست، امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج با تبریک ایام نوروز و تقارن آن با ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان فرصت ارزنده ای برای خودسازی و رشد و تکامل معرفتی انسان است.

 

امام مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج افزود: ضیافت ماه رمضان بستری برای حضور پرشور نوجوانان و جوانان در مساجد است که در ماه مهمانی خداوند گردهم آیند و با اعمال الهی و دینی زمینه خودسازی خود و دیگران را فراهم کنند.

 

 

به گفته وی، توجه به ادعیه الهی ماه رمضان، برپایی آیین جزء خوانی قرآن در این ماه عظیم شأن، اطعام روزه داران و ... از جمله برنامه هایی که با محوریت مسجد اجرا می شود.

 

وی با اشاره به اینکه  رسیدگی به نیازمندان ومحرومان از جمله مسائلی است که با توجه به اهمیت آن می توان تعریف روشنی از مسجد تراز اسلامی ارائه داد، اظهار کرد: اطعام روزه داران به ویژه افرادی که نیازمند هستند از جمله شاخص های یک مسجد تراز اسلامی است.

 

امام مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج اظهار کرد: فراهم آوردن شرایط مناسب سرگرمی های استاندار با مدیریت و نظارت افراد با صلاحیت از دیگر برنامه های این مسجد است. 

 

 

برپایی آیین جزء خوانی کلام الله مجید در مسجد امام حسن مجتبی(ع)

 

مجتبی حسین زاده نیز در این خصوص با اشاره به اهمیت تحقق شعار نهضت بازگشت به مساجد به خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز گفت: ماه رمضان فرصت رشد باورهای ایمانی و الهی است.

 

مدیرکانون فرهنگی هنری مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج اظهار کرد: فعالیت نیروهای فعال مسجدی با انگیزه قرب اللهی از جمله ویژگی های ممتاز مسجد امام حسن مجتبی(ع) است.

 

 

وی با اشاره به اهمیت رشد و تقویت فکری نوجوانان و جوانان مسجدی در ایام ماه رمضان اظهار کرد: تهیه و توزیع کتابچه ماه رمضان با هدف خودسازی و تقویت انگاره های ایمانی و الهی از جمله برنامه های مسجد امام حسن مجتبی(ع) است.

 

حسین زاده توضیح داد: از دیگر برنامه های ماه رمضان در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برپایی پویش نهج البلاغه خوانی با محوریت نامه 31 نهج البلاغه شریف است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسن مجتبی(ع) خاطرنشان کرد: این پویش با توجه به نامه امام علی(ع) به فرزند خود امام حسن مجتبی(ع) است که به واقع برگرفته از نکات ارزشمند اخلاقی و اعتقادی است که پس از ماه رمضان به قید قرعه به افرادی که به مطالعه آن اقدام کرده اند، هدایایی اهداء می شود.

 

 

کد خبر 1258909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =