برگزاری آیین بزرگداشت شهید حجت الاسلام انصاری در لامرد

آیین بزرگداشت و یادبود شهید حجت الاسلام ابراهیم انصاری رایزی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در شهرستان لامرد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان فارس، مراسم یادبود شهید اقتدار فرهنگی «شهید حاج شیخ ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با حضور پرشور اهالی شهرستان لامرد برگزار می شود.

 

در این مراسم علاوه بر بزرگداشت این عالم ربانی از کتاب «به وقت بیروت» که به زندگینامه داستانی شهید انصاری پرداخته شده نیز رونمایی می شود.

 

به وقت بیروت که شامل خاطرات همراهان، نزدیکان و آشنایان این شهید از ایران تا آفریقا و سودان است، به قلم حجت‌الاسلام مصطفی رضایی و انتشارات حماسه یاران آن را به چاپ رسانده است.

 

این برنامه روز یکشنبه ششم فروردین ماه از ساعت ۲۱ در مهدیه خندق شهرستان لامرد برگزار می شود.

 

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری، متولد ۱۳۳۸ در شهر لامرد بود. وی تحصیلات خود را در حوزه و دانشگاه ادامه و علاوه بر اتمام سطح حوزوی، مدرک فوق‌لیسانس مدیریت را نیز دریافت کرد.

 

وی نیروی رسمی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بود و مسئولیت هایی همچون مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های هرمزگان و گیلان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان و مدیر کل آفریقا- عربی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در کارنامه خود داشت؛ حجت الاسلام انصاری همچنین از مهرماه سال 92 به عنوان رایزن فرهنگی ایران در بیروت فعالیت می کرد.

 

وی سرانجام در جریان حملات دوگانه تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی در لبنان که آبان ماه سال 92 رخ داد به شهادت رسید.

کد خبر 1258890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =