شعار سال باید نقشه راه برای قوا و همه دست اندرکاران نظام باشد

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار سال باید نقشه راه برای قوا و همه دست اندرکاران نظام باشد، گفت: تیم اقتصادی مجلس و دولت باید هماهنگی جدی را در جهت عملیاتی و اجرایی شدن شعار سال داشته باشند.

محمدحسن آصفری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به شعار اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» برای سال ۱۴۰۲ گفت: امروز تأثیر بالا رفتن نرخ تورم در سفره مردم را می‌بینیم. تورم بالا مشکلات جدی اقتصادی را برای مردم ایجاد کرده است و ارزش پول ملی کشور را کاهش داده است و برخی از صنایع را برای تأمین مواد اولیه بامشکل مواجه کرده است.

 

 

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید از اقدامات و مصوباتی که باعث افزایش نرخ تورم می‌شود جلوگیری شود. تیم اقتصادی مجلس و دولت باید هماهنگی جدی را در جهت عملیاتی و اجرایی شدن شعار سال داشته باشند. به جای اینکه این شعار تبدیل به بنر و کار‌های تبلیغاتی و پوستر شود باید مردم تأثیر کاهش تورم را در سفره‌هایشان ببینند و تولید‌کننده‌ها نیز تأثیر کاهش تورم را در میزان رشد تولیدشان ببینند.

 

 

وی ادامه داد: باید اقدامات جدی و کارشناسی شده و با تدبیر و برنامه را جهت کاهش تورم که خود می‌تواند رشد تولید را به همراه داشته باشد، انجام دهیم. رشد تولید سبب می‌شود قدرت پول ملی کشور بیشتر شود و اشتغال ایجاد شود و سرمایه‌گذاری را به دنبال داشته باشد.

 

 

آصفری تأکید کرد: متأسفانه شعار‌های سال در سال‌های گذشته تبدیل به بنر و کار‌های تبلیغاتی شده است و تأثیر آن آنچنان نبوده است. شعار سال باید نقشه راه برای قوا و همه دست اندرکاران نظام باشد. مجلس در صدد است که در اولین جلسات خود در سال ۱۴۰۲ وزرا و مسئولان اقتصادی در حوزه‌های مرتبط را در مجلس دعوت کند تا آن‌ها برنامه‌های خودشان را در حوزه شعار سال اعلام کنند.

کد خبر 1258797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =