سنت‌های اقوام ایرانی در هنگام سحر و افطار در نمایشگاه بین‌المللی قرآن احیا می‌شود

معاون هنری مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی از اجرای  برنامه" بانک افطار" در نمایشگاه بین‌المللی قرآن خبر داد و گفت: در این برنامه تلاش داریم یکی از سنت‌های اقوام ایرانی در طول تاریخ در هنگام سحر و افطار را احیا کنیم.

سید مصطفی زراوندیان، معاون هنری مرکز هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مهمترین برنامه‌های مرکز هنر‌های تجسمی در ماه مبارک رمضان و در نمایشگاه قرآن به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: هر سال همزمان با ماه مبارک رمضان؛ نمایشگاه بین‌المللی قران کریم توسط معاونت قران و عترت در محل مصلی برگزار می‌شود و امسال هم این نمایشگاه از ۱۲ فروردین برگزار می‌شود که دارای بخش‌های مختلفی است و مسئولیت بخش هنری دینی این رویداد بر عهده اینجانب است.

 

 


وی با اشاره به بخش‌های مختلف هنر دینی که در نمایشگاه قرآن لحاظ شده است، اظهار کرد: تئاتر و نمایش‌های آیینی مذهبی و سرود از بخش‌های قابل توجه است در واقع تلاش داریم با توجه به تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب در حوزه سرود داشتند این بخش را پررنگ‌تر کنیم به ویژه از سرود‌های کودک و نوجوان و دهه هشتادی‌ و نودی‌ها استفاده کنیم که باعث جذب بیشتر این مخاطبان شود.

 

 


معاون هنری مرکز هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ویژه برنامه "بانک افطار" در نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: در این برنامه تلاش داریم یکی از سنت‌های اقوام ایرانی در طول تاریخ را زنده کنیم. همانطور که می‌دانید مردم اقوام مختلف ایران در طول تاریخ در هنگام سحر و افطار با لباس محلی با ساز و دهل یکدیگر را بیدار می‌کردند؛ ما برای زنده نگه داشتن این آیین امسال در نمایشگاه به این موضوع پرداخته‌ایم تا آن را احیا کنیم.

 

 

زراوندیان از نمایش آثار هنر دینی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن خبر داد و گفت: در محوطه نمایشگاه آثار نگارگری، خوشنویسی و نقاشی برای آشنا شدن مخاطبان با آثار دینی هنر تجسمی به نمایش در می‌آید. در بخش هنر تجسمی نمایشگاه بین‌المللی قرآن؛ المان‌ها، نقاشی‌ها، نگار گری‌ها و خوشنویسی‌های دینی چاپ و در محوطه نمایشگاه قران به نمایش در می‌آید.

 

 

معاون هنری مرکز هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره رویکرد مرکز تجسمی در نمایش هنر دینی در نمایشگاه قرآن گفت: عمدتاً رویکرد ما در تمام بخش‌هایی که در نمایشگاه قرآن حضور داریم ارایه هنر دینی با شعار نمایشگاه "می‌خوانمت" است.

کد خبر 1258708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =