وحدت، عامل مهم جنبش های اسلامی در منطقه است

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مسئله وحدت و تقریب را از مهم ترین عوامل بیداری جهان اسلام و جنبش های اسلامی کشورهای خاورمیانه و اروپا اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان گلستان، آیت الله سید موسی موسوی، در جلسه کارگروه آموزشی ویژه مدیران، مدرسان مدارس علوم دینی اهل سنت گلستان در مصلای گرگان افرادی همچون راشد الغنوشی در تونس، مرحوم شیخ شلتوت، شیخ احمد طیب درمصر را از اعضا و شخصیت های مهم تقریبی برشمرد و گفت: با وجود سلطه حکومت مبارک در مصر، دانشگاه الازهر با ندای تقریبی خود باعث وقوع انقلاب در آن کشور شد.


وی افزود: افردی همچون شهید برهان الدین ربانی رئیس جمهور سابق افغانستان و یا سران مقاومت اسلامی فلسطین و جهاد اسلامی همگی حول محور تقریب و با باور مبارزه با تهاجم اسرائیل و دیگر دشمنان مسلمین حرکت می کنند.


آیت الله موسوی تصریح کرد: دشمنان اسلام سعی دارند تا با بزرگنمایی اختلافات بسیار جزئی در میان مسلمین، وحدت و اتحاد آنان را تضعیف نموده و وفاق آنان را کمرنگ نمایند که مقابله با این مهم در گرو هوشیاری نخبگان تقریبی است.


وی ادامه داد: ائمه جمعه اهل سنت باید بحث های تقریب بین مذاهب را از طریق تریبون های نماز جمعه و جماعات طرح نمایند و درباب محوریت وحدت و نقشه های شوم دشمن، مردم را هوشیار کنند.


آیت الله موسوی با بیان اینکه عدم بهره گیری از تمامی توان اهل سنت در برنامه ریزی ها یک ضعف محسوب می شود، اظهار امیدواری کرد: برنامه های مدونی را با مشارکت اهل سنت در سرلوحه امور داریم که به زودی اجرایی خواهد شد.


پایان پیام/

کد خبر 118555

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =