امروزه مدال بزرگ الهی و نبوت بر شانه خانواده شهدا است

فرماندار چرام با بیان اینکه امروزه مدال بزرگ الهی و نبوت بر شانه خانواده شهدا است، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش‌ ها و اعتقادات شهدا در یادواره آنان متجلی می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، سید شکرالله امامی، امروز(25 اسفند) در همایش یادواره سرداران و 135 شهید شهرستان چرام که در سالن تربیت بدنی این شهرستان برگزار شد، با بیان این مطلب که شهدا عزت‌ آفرینان عرصه گیتی هستند، گفت: مرامنامه شهدا عجین به تبعیت از خط ولایت و رهبری است.

 

امامی افزود: شهدا سند گویای حقانیت این ملت هستند و امروزه ملت ایران با تاسی از امام و ولایت در مسیر شهدا حرکت می ‌کنند و از تهدیدها و ترورها و تحریم ‌ها نمی ‌هراسند و پر صلابت ‌تر از گذشته حرکت می ‌کنند.

 

وی اساس شکل ‌گیری انقلاب اسلامی ایران را مبتنی بر فرهنگ عاشورا بیان و خاطرنشان کرد: روحیه شهادت‌ طلبی شاخصه اصلی مقابله با کفر بوده و همین روحیه شهادت ‌طلبی است که نظام اسلامی ایران را با دیگر نظام ‌ها در ساختار و هویت متمایز کرده است.

 

فرماندار شهرستان چرام سوگند یاد کرد که همواره پایبند به مبانی و ارزش ‌های مورد نظر شهدا هستیم و امیدواریم یادمان همیشگی شهدا هر چه زودتر به همت بنیاد شهید استان به زیارت‌ گاهی دائمی برای زائرین شهدا تبدیل شود.

 

امامی بهترین مرگ را برای هر انسان شهادت دانست و بیان کرد: خلعت مرگ روزی بر اندام ما پوشیده خواهد شد اما شهادت و مرگ سرخ، مرگی کمیاب است که فقط بندگان خاص خدا مشمول آن می‌ شوند.

 

وی عنوان کرد: امروزه مدال بزرگ الهی و نبوت بر شانه خانواده شهدا است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش ‌ها و اعتقادات شهدا در یادواره شهدا و برنامه‌ هایی که به این منظور برگزار می ‌شود از دستاوردهای مهم این برنامه ‌ها در جامعه بوده که همواره باید این مهم را مورد توجه قرار دهیم.

 

فرماندار چرام گفت: شهدا زمان جنگ برای دفاع از دین و میهن اسلامی وارد شدند و با پاسخ مثبت به ندای امام زمانشان اوج دلدادگی خود را به ولایت نشان دادند و ما نیز امروز در سایه ولایت‌ مداری و عمل به فرامین و دستورات رهبری می ‌توانیم به جایگاه رفیع دست یابیم.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 118000

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha