رشد 83 درصدی کمک مردم قم به جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: کمک های مردمی در جشن نیکوکاری نسبت به سال گذشته 83 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، عبدالله جلالی، مدیرکل کمیته امداد استان قم در مراسم افتتاحیه دفتر تعامل این اداره کل با بسیج حقوقدانان با اشاره به رویکردهای نوین در عرصه خدمات حمایتی، اظهارداشت: ما با نگاه تخصصی می توانیم به دور از کمک های مادی و مالی یک بخشی از خدمات اجتماعی را در حوزه کمک های فکری و معنوی ارائه کنیم و این الگوی مناسبی است که جمعی از متخصصان و متعهدان ما در یک حوزه مشخص به کمک محرومان بشتابند.


وی افزود: قطعا یک بخشی از استیفای حقوق نیازمندان در چارچوب حمایت ها و ارائه مشاوره های حقوقی معنا پیدا می کند چراکه ما با مددجویانی روبرو هستیم که عمدتا به سبب عدم آشنایی با قوانین توانایی دفاع از حقوق حقه خود را ندارند.


جلالی گفت: ما باور داریم که الگویی مشابه این حرکتی که بسیج حقوقدانان آغاز کرده است باید در میان سایر متخصصان ما نظیر مهندسان و پزشکان تسری پیدا کند و چه بسا ثواب چنین حرکت هایی به مراتب از کمک های مالی بیشتر باشد.


وی ادامه داد: علم، باید بدون انتظار از انتفاع مادی برای فرد عالم درخدمت کمک به دیگران قرار بگیرد و در الگوهای نوین حمایتی نیز به شدت توصیه براین است که متخصصین تخصص های مختلف در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به ارائه مشاوره های گوناگون فکری و معنوی بپردازند.


مدیرکل کمیته امداد استان قم به مشارکت فعال مردم استان در عرصه های سیاسی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: پس از انتخابات مجلس به عنوان مظهر مشارکت سیاسی، این بار مردم ما با حضور پرشور خود در جشن نیکوکاری بعنوان یکی از جلوه های مشارکت اجتماعی حماسه دیگری را به نام خود رقم زدند.


وی افزود: مجموع جمع بندی های ما از کمک های مردمی به جشن نیکوکاری در هفته احسان و نیکوکاری نشان می دهد که میزان مشارکت مردم نسبت به سال گذشته از رشد 83 درصدی برخوردار بوده که این افزایش چشمگیر به نوبه خود قابل تقدیر و ستایش است.


جلالی گفت: در سال گذشته رقم کمک های مردمی به جشن نیکوکاری مبلغ سه میلیارد و 230 میلیون ریال بود ولی امسال میزان هدایای نقدی و غیرنقدی مردم از مرز پنج میلیارد و 900 میلیون ریال گذر کرد که از توجه روز افزون و عمق همدلی مردم شریف استان به مستمندان و نیازمندان جامعه حکایت دارد.


وی ضمن تقدیر و تشکر از این حضور حماسی مردم در جشن نیکوکاری، خاطرنشان کرد: بی شک این مشارکت ارزشمند اجتماعی مرهون فضای معنوی حاکم بر استان است که بیش از پیش اهمیت نقش مرجعیت و روحانیت در ترویج فرهنگ احسان و نوعدوستی را برجسته می سازد.

 

پایان پیام/

کد خبر 117833

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha