تاکید شهردا قم بر راه اندازی خانه هنر

شهردا قم در دیدار برخی از هنرمندان استان بر راه اندازی خانه هنر در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، محمد دلبری، شهردار کلان شهر قم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات هنری که تاکنون در سطح شهر توسط هنرمندان استان شکل گرفته، اظهار داشت: باید بپذیریم شهر یک موجود زنده است و آنچه کالبد شهر را تشکیل می‌دهد می‌تواند از راه رنگ، نماد و چهره وضعیت آن را مشخص نماید.


شهردار کلان شهر قم گفت: تیمی منسجم به همراه خرد جمعی در سازمان زیباسازی شهرداری کلان شهر قم مهیا و شکل گرفته و آماده ارائه خدمات به شهروندان و خلق آثاری زیبا و بدیع در سطح شهر می‌باشد.


دلبری، سلامت و نشاط شهروندان را در گرو تغییر صورت شهر ذکر کرد و افزود: با طراحی و زیباسازی محیط شهری و حتی با ایجاد صدای آب می‌توان در شهر جلوه‌ء خاصی را به نمایش گذاشت.


شهردار کلان شهر قم اذعان داشت: چهار فصل طبیعت، خود مکمل نشاط انسان است و از فرسودگی و خستگی جلوگیری می‌کند،مانند فصل بهار که انسان‌ها به دنبال عوض کردن لباسهای کهنه و پوشیدن لباس نو هستند که این نشان از وجود حس زیبایی در انسان است.


دلبری با اشاره به تنش‌زا بودن محیط کثیف و نازیبایی‌های شهری برای شهروندان، گفت: اگر جایی را که نازیباست با هنر و کار هنرمندان زیبا کنیم در سلامت فکر و روح شهروندان نقش اساسی داشته‌ایم.


شهردار کلان شهر قم با بیان اینکه این زیبایی‌ها مطلقاً مورد پسند همه شهروندان نیست، تصریح کرد: هر چند این زیبایی‌ها مورد پسند تمامی شهروندان نیست اما مطمئناً در کل شهر مورد پذیرش و دلگرمی مردم است.


دلبری افزود: زیباسازی صرف دیوار نویسی و طراحی دیوار نیست، زیباسازی یعنی هر چیز که در شهر نازیبایی ایجاد می‌کند مانند تابلوهای ناقواره و بد فرم باید جمع‌آوری و مشکلات بر طرف شود.


شهردار کلان شهر قم با اشاره به ایجاد قوانینی جدید برای زیباسازی شهر و تاکید بر استفاده از آن، خاطر نشان کرد: هر نقطه از شهر به تناسب موقعیت اجتماعی و مذهبی آن باید زیباسازی شود.


دلبری گفت: هرگونه زیباسازی باید پیام داشته باشد مانند استفاده از احادیث و روایات که تاثیر گذار هستند.

 

وی افزود: زیباسازی باید در حوزه شهرسازی نیز صاحب نظر بوده و هر گونه ساخت و ساز شهری را تایید و یا رد نماید.


شهردار کلان شهر قم اظهار داشت: برای ایجاد زیبایی از ابزارهای متفاوتی استفاده می‌شود که باید با فکر و برنامه و هدف کار را دنبال کرد و در اجرای طرح‌ها از نظرات جمیع هنرمندان استفاده نمود و نباید در ابراز نظرات هنرمندان محدودیت ایجاد کنیم.


دلبری، ایجاد کارگروه‌های هنری و اولویت بندی مکان‌ها را جهت اجرای طرح‌های هنری خواستار شد و برقرار گرفتن مسیرهای زائران و ایجاد بوستانی بنام هنر و راه اندازی خانه هنر در طرح های اولویت دار تاکید کرد.
 

پایان پیام/

کد خبر 117829

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha