دلبسته یاران خراسانی خویشم/ رسیدن به آرزوهای بزرگ شدنی است

سال 1390 در حالی به پایان رسید که سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس مشهد همانند سال‌های گذشته انجام شده است و ایشان همانند گذشته از کنار مضجع منور رضوی سال جدید را نام گذاری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبستان، سال 1390 در حالی به پایان رسید که سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس مشهد همانند سال‌های گذشته انجام شده و ایشان از کنار مضجع منور رضوی سال جدید را نام گذاری خواهند کرد. سفر ایشان به مشهد در سال 91 در حالی انجام می شود که نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور پرشور مردم همیشه در صحنه کشورمان در سراسر ایران برگزار شد. این حضور چشمگیر تاثیرات زیادی در کشورهای غربی و منطقه گذاشت به نوعی که لحن گفتمان استکبار با ایران اسلامی تغییر کرد.
سفر مقام معظم رهبری به مشهد هرساله در اول فروردین ماه صورت می گیرد به نوعی که ایشان اول فروردین ماه در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی حضور پیدا می کنند و به ایراد سخنانی که سرنوشت کشور را در طول سال مشخص می کند می پردازند.
سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید راه را به مسئولان نظام نشان می‌دهد و می دانند که باید در این سال به چه اهدافی که از سوی مقام معظم رهبری مشخص شده برسند. در میان نیز مردم با حضور پررنگ خود در صحنه های سیاسی و اجتماعی به سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال نیز لبیک می‌گویند.
تحقق آرزوهای بزرگ، سخت، اما شدنی است
مقام معظم رهبری نیز در اول فروردین ماه سال 88 در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) حضور پیدا کردند و همانند سالهای گذشته سخنانی را در مورد عرصه های مختلف، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیان کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال جدید در اجتماع عظیم زائران حرم رضوی و مردم مشهد در بیانات بسیار مهمی، ضمن تشریح "زمینه ها و ضرورتهای پیشرفت و عدالت" و بررسی ابعاد مختلف اصلاح الگوی مصرف، به تبیین موضوع انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین مسئله ایران وامریکا پرداختند و تاکید کردند: ملت بزرگ و عزیز ایران با توجه به آمادگی ها و زمینه های مثبت موجود، دهه چهارم انقلاب را به گامی بلند و جهشی قابل توجه در روند تحقق آرمان اصیل "پیشرفت و عدالت" تبدیل خواهد کرد.
در این دیدار پرشور که در صحن جامع رضوی برگزار شد رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید سعید نوروز و سال جدید به آحاد مردم، افزودند: حضور میلیونها جوان "دانا، پرنشاط و تحصیل کرده"، تجربیات بسیار ذیقیمت" نخبگان، مسئولان و مدیران" در روبرو شدن با مسایل سه دهه اخیر که منجر به تصمیمات مهمی همچون اجرای اصل 44 قانون اساسی، تلاش برای هدفمند کردن یارانه ها وسفر مسئولان به استانها ومناطق دور ونزدیک کشورشده است و نیزآماده شدن زیر ساختهای اساسی در زمینه های گوناگون "علمی، شبکه های ارتباطاتی و مواصلاتی " از جمله عواملی است که آمادگیهای بسیار وسیعی ،برای حرکت پر شتاب ترکشور بوجود آورده تا دهه چهارم که از امسال آغاز شده درپرتو برنامه ریزی و کار و تلاش مجدانه، حقیقتاً به دهه پیشرفت و عدالت تبدیل شود.
بخش دیگری از سخنان مهم حضرت آیت الله خامنه ای در اجتماع عظیم زائران حرم رضوی به موضوع دهمین انتخابات ریاست جمهوری اختصاص داشت.
ایشان، انتخابات را یکی از پایه های نظام اسلامی برشمردند و افزودند مردمسالاری دینی با حرف ایجاد نمی شود بلکه نیازمند شرکت و حضور و اراده ملت و ارتباط "فکری، عقلانی و عاطفی مردم" با تحولات کشور است و تحقق این مسئله جز با انتخابات صحیح، همگانی و مشارکت وسیع مردم ممکن نیست.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: انتخابات سرمایه گذاری عظیم و سپرده گذاری ملت برای اداره صحیح کشور و دستیابی به آینده ای روشن است  و هر رأیی که به صندوق ریخته می شود اهمیت دارد وبه این سرمایه گذاری ملی می افزاید.
حضرت آیت الله خامنه ای در بحث انتخابات نکاتی را نیز به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کردند.
ایشان خطاب به نامزدهای فعلی واتی انتخابات افزودند: توجه کنید که انتخابات فقط ابزاری برای در دست گرفتن قدرت نیست بلکه وسیله ای است برای ارتقای توان کشور، افزایش اقتدار ملی و آبرومند کردن ملت، بنابراین در تبلیغات و رفتار خود به این مسائل اهمیت دهید و مبادا کسی در فعالیت انتخاباتی خود به گونه ای حرف بزند و رفتار کند که دشمن را به طمع بیاندازد.
رهبر انقلاب اسلامی، با توصیه به مقامات امریکایی برای تحقیق وتامل در چرایی منفور بودن این کشور در افکار عمومی جهان ادامه سیاستهای مستکبرانه، تلاش برای تحمیل اراده خود بر ملتها و برخورد دوگانه با مسائل مختلف را از جمله علل این واقعیت دانستند و خطاب به مسئولان آمریکایی افزودند: از این واقعیات عبرت بگیرید ، برای خیر و صلاح خودتان و کشورتان از اینگونه سیاستها و رفتار دست بردارید که در این صورت چهره شما در افکار عمومی بتدریج تغییر خواهد کرد.
ایشان افزودند: در حرفهای من به دقت تامل کنید البته آنها را به صهیونیستها ندهید که برایتان ترجمه کنند بلکه با انسانهای صالح مشورت کنید.
حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: حرف ما این است که تا وقتی دولت آمریکا روشها، سیاستها، اقدامات و جهت گیریهای خصمانه سی سال گذشته را دنبال می کند ملت ما نیز همان ملت سی سال گذشته است که روز بروز قوی تر ،ابدیده تر وبا تجربه تر شده است.
دشمنان قادر به ضربه زدن به نظام اسلامی نیستند
حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در آغاز بهار و در اولین روز سال نو، در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، با تشریح زمینه ها و عرصه های مختلف تحقق شعار سال جدید یعنی "همت مضاعف، کار مضاعف" به تبیین عوامل و ضروریات دهه پیشرفت و عدالت پرداختند و با تجلیل از وحدت و یکپارچگی ملت در مقابل تلاشهای دشمنان در حوادث پس از انتخابات تاکید کردند به فضل الهی، از این پس نیز سرنوشت ملت و کشور، پیروزی و پیشرفت و سرنوشت دشمنان شکست و عقب ماندگی خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به پیروزی ملت در آزمون بزرگ و مهم حوادث پس از انتخابات افزودند: تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات بزورِ خشونت و اغتشاش، خلاف شرع و قانون بود و پیروزی هوشمندانه ملت در این حوادث، عبرت و درسهای فراوانی در برداشت.
حضرت آیت الله خامنه ای، حمایت دشمنان اسلام و ایران از اغتشاشگران را یاد آور شدند و خاطر نشان کردند: اگر آمریکایی ها، انگلیسی ها و صهیونیستها می توانستند برای تحقق نقشه شوم شان نیرو وارد خیابانهای تهران کنند، یقینا این کار را می کردند اما می دانستند که این کار بضررشان تمام می شود لذا در صحنه سیاسی و تبلیغات وارد شدند تا شاید بتوانند با حمایت از آشوبگران، افکار عمومی داخلی و خارجی را منحرف کنند اما نتوانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای، تدبیر وشجاعت را دو عنصر کاملا ضروری در مقابله با دشمنان ملت برشمردند و افزودند: اگر شجاعت نباشد و مسئولان در مقابل تحرکات و چهره های عبوس مستکبران خود را ببازند بی تردید کشور شکست خواهد خورد، همچنانکه اگر تدبیر و هوشیاری نباشد ممکن است دشمن با فریب و حیله گری، اهداف خود را محقق سازد.
شکست های آمریکا در منطقه ادامه پیدا خواهد کرد
مقام معظم رهبری نیز در اولین روز از سال 90 در جمع هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی سخنان مهمی را بیان کردند.
ایشان عرصه علم و فناوری را یکی از نمونه های بارز تحقق همت مضاعف و کار مضاعف برشمردند و افزودند: حرکت علمی برجسته ای که از چند سال پیش در کشور آغاز شده، اکنون شتاب بیشتری گرفته است و این حرکت فزاینده علمی نیز در جهت بدست آوردن دانش و فناوریهای نو و برتر دنیاست.
رهبر انقلاب اسلامی، بخشهای زیست فناوری، هوا – فضا، نانوفناوری، سلولهای بنیادی، تولید رادیوداروهای بسیار مهم، تولید داروهای ضد سرطان، تولید موتورهای توربین های بادی، تولید ابررایانه ها و انرژی های نو را از جمله دانش های نو و برتر دنیا دانستند و تاکید کردند، دانشمندان جوان ایرانی با حرکتی شتابنده در حال پیشروی در این عرصه ها هستند و بر اساس گزارش مراکز معتبر بین المللی شتاب حرکت علمی ایران، بیشتر از شتاب جهانی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تذکر و هشدار جدی به مسئولان سه قوه در خصوص طرح گله ها از یکدیگر در سطح افکار عمومی خاطر نشان کردند: گله مندی میان مسؤولان از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و طبیعت کار هم همین است اما این گله ها را نباید میان مردم کشاند و آنها را ناراحت و مایوس کرد بلکه مسؤولان باید گله ها را میان خود شان حل کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای یک تذکر دیگر هم در خصوص نحوه برخورد با نامگذاری های هر سال داشتند و افزودند: در برخی مواقع نامگذاریها و شعارهای سال بصورت انبوه و با هزینه زیاد در تهران و شهرهای دیگر بر روی تابلوها در خیابانها نصب می شوند درحالیکه این کار بی فایده و دارای اشکال و خلاف هدف اصلی از نامگذاری هر سال است. ایشان تاکید کردند: هدف ازنامگذاری برای هر سال انجام اقدامات عملی است و نه نصب آن شعار و یا عکس های مربوط به آن بر روی تابلوها.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس وارد بخش سوم سخنان خود یعنی تحلیل حوادث اخیر منطقه و حرکتهای مردمی در تونس، مصر، بحرین، یمن و لیبی شدند.
ایشان این حرکتها را بسیار مهم و نشان دهنده یک تحول بنیادی در منطقه عربی ـ اسلامی و بیداری امت اسلامی دانستند و افزودند: دو عنصر مهم این حرکتها، حضور مردم در صحنه و جهت گیری دینی آن است.
حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی تحولات اخیر منطقه خاطر نشان کردند: حرکت جدیدی که در منطقه آغاز شده است، حرکت امت اسلامی و با سمت و سوی اهداف اسلامی است و این حرکت طبق وعده الهی قطعاً به پیروزی خواهد رسید و سلسله شکست های آمریکا در منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.
ایشان تاکید کردند: موضع نظام جمهوری اسلامی در قضایای منطقه را دفاع از ملتها و حقوق ملتها و مخالفت با دیکاتورها و مستکبران است.
پایان پیام/
 

کد خبر 117130

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =