راهکارهای فعالیت فرهنگی امروز باید تهاجمی باشد

استاندار گیلان در همایش تقدیر از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان، اعلام کرد: راهکارهای فعالیت های فرهنگی امروز باید تهاجمی باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از گیلان، مهندس مهدی سعادتی در همایش تقدیر از اصحاب مسجد، مدیران کانون های فرهنگی هنری و ائمه جماعات مساجد استان که امروز ( 18 اسفند) در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، با ضروری خواندن تحول و نگرش به کارکردهای مسجد در مقطع حساس کنونی گفت: جنگ نرم جدی است و فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد باید وسیع و به روز شود.


استاندار گیلان تصریح کرد: نوع تهاجم دشمن نسبت به گذشته فرق کرده و به همین نسبت نوع ارتباط با جوانان و فعالیت های فرهنگی باید تغییر کند.


وی همچنین یادآور شد: در فعالیت فرهنگی امروز باید راهکارهای تدافعی را کنار گذاشت و تهاجمی عمل کرد.


سعادتی با بیان اینکه شبهات جوانان در قالب طرح های چهره به چهره باید پاسخ داده شود تا مقابله موثر با تهاجم فرهنگی غرب انجام شود، اظهار کرد: طرح چهره به چهره بهترین طرح برای افزایش فضای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.


وی یکی از برجسته ترین فعالیت های کانون های مساجد را ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت برشمرد و گفت: انتظار واقعی در قیام فرهنگی، احساس مسئولیت، روحیه جهادی و فرهنگی ایثارگری خلاصه می شود.


استاندار گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود اصحاب مسجد و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد را هنرمندان بزرگ نامید و گفت: اداره کردن یک مرکز فرهنگی در عصر بیداری اسلامی هنر بزرگی است.


وی مسجد را قلب و پایگاه عبادی و سیاسی جامعه اسلامی خواند و خاطرنشان کرد: شخصیت های برجسته قبل و بعد از انقلاب و تاثیرگذاران جامعه همگی با مسجد مانوس بوده اند.


سعادتی تاکید کرد: مسجد پایگاه مهمی برای دفاع از انقلاب است.


وی هجمه ضد فرهنگی دشمن به جایگاه ولایت و مسجد را بیانگر اهمیت این دو عنصر در پیروزی و تداوم انقلاب دانست و گفت: احتمال انحراف در کشورهای قیام کننده در موج بیداری اسلامی به دلیل فقدان ولایت و بهره گیری از ظرفیت مسجد وجود دارد.


استاندار گیلان با اشاره به ترس فراوان دشمن از مسجد، گفت: مسجد سنگر حکومت اسلامی و دفاع از دین است و اهمیت آن با نگاهی به هجمه های تبلیغاتی و رسانه ای غرب مشخص می شود.


وی با محوری خواندن نقش مسجد در پیروزی و دفاع از انقلاب، اذعان داشت: مسجد همواره جایگاه روشنگری و پایگاهی امن برای دوستداران انقلاب و نا امن برای دشمنان انقلاب بوده است.


سعادتی اذعان کرد: در خصوص فعالیت های فرهنگی در روستاها غفلت بسیاری صورت گرفته و با توجه به فعالیت های گسترده دشمن در روستاها باید فعالیت های فرهنگی در روستاها افزایش یابد.


وی از فعالیت 54 سازمان و نهاد در حوزه فرهنگی عمومی کشور خبر داد و گفت: مدیران و مسئولان موظف هستند با کانون های فرهنگی هنری مساجد برای فعالیت مساعدت و همکاری کنند.


استاندار گیلان همچنین با قدردانی از مردم ایران و گیلان برای حضور گسترده در انتخابات 12 اسفند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت ولایت و حمایت مردم، کانون بیداری اسلامی شده است.


مهندس سعادتی با بیان اینکه دشمن بعد از انتخابات 12 اسفند استراتژی برخورد با جمهوری اسلامی را تغییر داد، اظهار کرد: دشمن دچار بیماری عدم شناخت از مردم ایران است و به دریوزگی و استیصال گرفتار شده است.


این مراسم با اهدای جوایزی به مدیران نمونه کانون های فرهنگی هنری مساجد به پایان رسید.


پایان پیام/

کد خبر 115927

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =