کانون های مساجد تنها مرکز فرهنگی هر روستا هستند

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه اکثر کانون های شهرستان در روستاها تشکیل شده است، گفت: کانون های مساجد تنها مرکز فرهنگی هر روستا هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، مرتضی محمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون، امروز" 18اسفند" در جمع خبرنگاران به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی فعال هستند که در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن و جذب نسل جوان به مسجد تلاش می کنند و تمامی تلاش گران این عرصه بی منت فعالیت می کنند.


وی با بیان اینکه در سال جاری بخش عمده ای از سهمیه تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان به روستاها اختصاص یافت، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد در روستاهای شهرستان تیران و کرون تاسیس شده است که در اکثر این روستاها این مراکز تنها مرکز فرهنگی هستند.


وی ادامه داد: مسئولان خصوصا در دولت نهم و دهم توجه ویژه ای به کانون های فرهنگی هنری مساجد داشته اند و با تجهیز و توسعه این مراکز جذب جوانان و نوجوانان به مساجد افزایش یافته است.
 

شهرستان تیران و کرون نزدیک به 40 کانون فرهنگی هنری دارد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون از وجود نزدیک به 40 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان تیران و کرون خبرداد و گفت: این مراکز به درخواست هیئت امنا مسجد و روحانی مسجد این مراکز تاسیس و فعالیت های فرهنگی هنری توسط جوانان و نوجوان انجام می شود.


وی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد بیشتر در مساجدی تاسیس شده اند که مرکز فرهنگی همچون کانون فرهنگی، پایگاه بسیج و مواردی از این قبیل ندارند، و این در راستای ایجاد یک مرکز فرهنگی در مساجد بوده است.
 

اختصاص بودجه فرهنگی به کانون های مساجد

محمدی در خصوص بودجه فرهنگی شهرستان تیران و کرون گفت: بخشی از این بودجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد اختصاص یافته است که این اعتبار در خصوص فعالیت های این مراکز هزینه می شود.

 

وی ادامه داد: تعدادی از کانون های فرهنگی هنری مساجد با ارائه طرح هایی به کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان و تصویب آن در این کارگروه و تایید مسئولان استانی این بودجه بزودی جهت انجام فعالیت های فرهنگی به این مراکز تخصیص می یابد.

 

برگزاری همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد

محمدی همچنین از برگزاری همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد خبرداد و گفت: در این همایش از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد تجلیل می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای کانون ها، برگزاری برنامه های فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی و مواردی از این قبیل نیز به مناسبت 18 اسفند برگزار می شود.

 

پایان پیام/

کد خبر 115926

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =