استفاده حداکثری از ظرفیت مساجد برای جذب جوانان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان گفت: از تمام ظرفیت های مساجد برای جذب جوانان و نوجوانان استفاده کنیم چون مساجد مهمترین مکان برای فعالیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، علیرضا گوهری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان امروز "18 اسفند" در همایش نکوداشت کانون های فرهنگی مساجد گلپایگان که در مسجد فاطمیه برگزار شد، اظهار کرد: اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم می بینیم که از آغاز رسالت پیامبر(ص) مسجد بوجود آمده است و مرکز خلافت حضرت علی(ع) نیز مسجد بوده است.

 

وی گفت: کلاس های درس امامان در مساجد برگزار می شده و ظهور حضرت (عج) نیز از مسجد خواهد بود.

 

گوهری همچنین به نقش و جایگاه مسجد در انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: سرآغاز انقلاب اسلامی در مساجد و با محوریت مسجد بوده است، در دوران دفاع مقدس رزمندگان از مساجد اعزام می شدند، مرکز پشتیبانی و تدارکات مساجد بوده که بنابراین مساجد نقش مهم و کلیدی در امور سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایفا می کنند.

 

وی به ویژگی های مساجد و نقش آنها اشاره کرد و گفت: مدیریت و محوریت مسجد با روحانی متدین است و چنین جایگاهی نمی توان دیگر پیدا کرد که توزیع و گستردگی مساجد یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد آن است چرا که در جای جای ایران اسلامی و دورترین نقاط کشور مسجد وجود دارد و چنین موقعیتی هیچ جای دیگر نمی توان یافت.

 

گوهری افزود: باید از تمام ظرفیت های مساجد برای جذب جوانان و نوجوانان استفاده کنیم چون مساجد مهمترین مکان برای فعالیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان به تاسیس خانه فرهنگ دیجیتال اشاره کرد وگفت: به زودی در کانون فرهنگی مسجد فاطمیه گلپایگان اولین خانه فرهنگ دیجیتال افتتاح می شود و جوانان و نوجوانان می توانند از فضای اینترنت سالم و پاک استفاده کنند.

 

وی بیان کرد: ارائه بازی های رایانه ای مفید و با کیفیت و تولید نرم افزارهای دینی در این مکان، امکان پذیر است.

 

پایان پیام/

کد خبر 115925

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =